Leto v Dunajsko-moravskom regióne patrí deťom

11 July 2014

Objavte nádherný svet medzi Bratislavou a Viedňou: svet Rimanov v Archeologickom parku Carnuntum, svet baroka na zámku Schloss Hof a svet dunajských luhov v Národnom parku Dunajské luhy. Väčšina letných podujatí je venovaná deťom.

Letné potešenie na bicykli

Celý Dunajsko-moravský región môžete preskúmať na bicykli. Je tam okolo 500 kilometrov značených trás, ktoré vás dovedú na najkrajšie miesta a na „najlepšie adresy“ tejto oblasti. Na výber máte 100 trás, medzi nimi aj najnovšiu - cez Moravské pole, Carnuntum a Schloss Hof do Bratislavy. Mapu cyklistických trás si zdarma môžete stiahnuť na stránke www.carnuntum-marchfeld.com.

Tak blízko Rimania ešte neboli!

Archeologický park Carnuntum ponúka architektonické diela, romanticky pôsobiace ruiny, hodnotné poklady rímskej antiky a interaktívne projekcie na jednom mieste. V dňoch 29. augusta, 1. a 15. septembra budú mať slovenskí hostia v múzeu pod holým nebom Petronell zľavnené vstupné na prehliadku zrekonštruovanej časti mesta Carnuntum. A k tomu o 12.00 hod. a o 14.00 hod. aj slovenského sprievodcu.

Informácie: www.carnuntum.co.at

Dunajská slávnosť

V nedeľu 31. augusta (cca 10.00 - 18.00 hod.) sa bude v Schloss Orthe – centre Národného parku Dunajské luhy oslavovať. Uskutoční sa Dunajská slávnosť. Hry, majstrovanie, stanice s rôznymi kvízmi, prehliadky so sprievodcami... Spoločnou témou bude Dunaj, a život v jeho okolí. K tomu dobrá hudba, regionálne dobroty, prídu remeselníci a umelci i hostia zo Slovenska – z regiónu Stupava.  

Informácie: www.donauauen.at

Oslavovať na zámku Schloss Hof

V novom Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe, čaká na detských hostí počas leta bohatá ponuka programov a tvorivých aktivít. Na záver leta prichystali na zámku Schloss Hof veľa rôznych ponúk pre hostí. Vychutnajte si kultúru tých najlepších vín vďaka slávnosti Rubin Carnuntum -  prezentácia bude (31.8.), obdivujte ušľachtilé kone na Veľkej slávnosti koní (14.9.) alebo si zatancujte na Slávnosti vďakyvzdania – dožinky (21.9). Milovníci kvetov a rastlín sa môžu tešiť na podujatie Jesenné dni záhrad v barokovej záhrade (27. – 28.9).

Informácie: www.schlosshof.at 

SLOVENSKÉ DNI počas slovenských štátnych sviatkov: 29.8., 1.9., 15.9., 1.11. (prehliadky v slovenskom jazyku a zľavnené vstupné)

Informácie o Dunajsko-moravskom regióne v slovenskom jazyku nájdete na: www.dunajskomoravsky-region.sk

Prokop Slováček

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.