Tipy na výlety do Dunajsko-moravského regiónu

27 August 2013

Počas sviatkov zľavnené vstupné pre slovenských návštevníkov!

Počas sviatkov zľavnené vstupné pre slovenských návštevníkov!

V blízkosti slovensko-rakúskych hraníc, neďaleko Bratislavy, nájdete zaujímavé miesta pre víkendové výlety. Je to Dunajsko-moravský región. Počas slovenských štátnych sviatkov, ktoré nás onedlho čakajú, sa oplatí túto oblasť navštíviť, pretože Slováci majú v tieto dni zľavu na vstupnom. Zľavy platia pre región Národného parku Donau-Auen (Dunajské luhy), Archeologický park Carnuntum a barokový zámok Schloss Hof. Všetci pripravili pre Slovákov mimoriadne akcie a obohatili svoj program. Počas slovenských sviatkov budú sprievodné akcie v slovenskom jazyku.

Jeseň v Archeologickom parku Carnuntum 

Projekt znovuvybudovanej rímskej mestskej štvrte, tak ako sa to podarilo v Archeologickom parku Carnuntum, je vo svete ojedinelý. Počas rokov rozkvetu žilo v antickom meste Carnuntum okolo  50.000 ľudí. V roku 2011 sa podarila priam svetová archeologická senzácia, a to vďaka objavu doteraz jedinej známej, typickej gladiátorskej školy  z rímskych čias. Tieto zašlé časy rímskej slávy prezentuje aj viac ako storočné múzeum Carnuntinum na výstave A. D. 313 – Od Carnuntum po kresťanstvo.

31. augusta a 1. septembra: Archeologický park Carnuntum organizuje ako jedno zo svojich vrcholných podujatí "Gelebte Geschichte in Carnuntum" (História života v Carnuntum) pod názvom Vinalia Rustica. Vinalia (vinné slávnosti) boli posvätené Jupiterom a organizovali sa dva razy do roka. Vínu sa v rímskej antike pripisoval veľký význam a pre Rimanov bolo nielen nápojom, ale tiež liečivým prostriedkom. Pri prehliadke "Wein in der Antike" (Víno v antike) si vypočujete zaujímavé informácie o vinohradníctve, o liečbe vínom, o zvykoch pitia vína a o víne v antickej literatúre.

Otváracia doba: do 17. novembra 2013, denne od 9 - 17-tej hod., Archeologický park Carnuntum, 2404 Petronell-Carnuntum, Haupstr. 1a, T:+43 2163 3377-0, info@carnuntum.co.at: www.carnuntum.co.at

Mimoriadne tipy pre návštevníkov zo Slovenska

Na jeseň sa uskutočnia exkluzívne "Slovenské dni" v prírodnom múzeu Petronell. Všetci slovenskí návštevníci budú mať 29. augusta, 1. a 15. septembra a 1. novembra zľavnené vstupné. Navyše budú po tieto dni k dispozícii sprievodcovia v slovenskom jazyku, ak sa zíde viac záujemcov pre návštevu rekonštruovanej mestskej časti.  Čas na prehliadky je o 10-tej hod., o 12-tej hod. o 14-tej hod. a o 15:30 hod.

Schloss Hof: výlety s rodinou k princovi Eugenovi

 V jubilejnom roku princa Eugena Savojského je ešte do 3. novembra  sprístupnená veľká mimoriadna výstava "Triumf a vášeň – 350 rokov princa Eugena". Ukazuje veľa podôb zámockého pána, úspešného vládcu a štátnika, ako aj zberateľa byliniek a priateľa kníh. Všetky podujatia na Schloss Hofe sú v znamení rodu Savojských. Ušľachtilé kone a majstrovskí jazdci budú mať tú česť 15. septembra počas Veľkej konskej slávnosti na barokovom zámku Schloss Hof  predviesť  od 14-tej hod. svoje umenie. Organizátori ukážu čo dokáže zviera a človek v jazdeckom športe na najvyššej úrovni. Na programe bude vojenská aj westernová jazda, klasická drezúra či prekážkový parkúr. Pri všetkých týchto jazdách nebude núdza ani o zábavu a popri komediálnych vstupoch si môžu deti odskúšať jazdu na poníkoch. A tak si vyskúšajú svoj jazdecký talent po vzore dospelých a dostanú sa do bezprostrednej blízkosti živých zvierat.

Otváracia doba: do 3. novembra 2013, denne od 10-18-tej hod., 2294 Schlosshof 1, T:+ 43 2285 20 000, office@schlosshof.at,  www.schlosshof.at

Mimoriadny tip pre návštevníkov zo Slovenska

V jednu nedeľu a počas všetkých slovenských sviatkov budú sprievody - prehliadky po zámku Schloss Hof aj v slovenskom  jazyku, a to vždy o 11: 30 a 13:30 hod. Audio sprievodca v slovenskom jazyku pre jeden vstup do záhrady, cena 3,- € pre osobu. Počas sviatkov na Slovensku je zľavnené vstupné, a to v termínoch: 29.8.,1.9.,15.9.,1.11. Počas víkendov a sviatkov je voľný vstup aj cez východnú bránu (Osttor) priamo k cyklistickému mostu cez Moravu.

TIPY NA PODUJATIA 

15. 9.: Plavba na člne a prechádzka po luhoch (kombinovaná túra)

Nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu! Od Národného parku za sprievodu rendžera pádlujete po dunajskom ramene. Pri druhej časti trasy zasa pešo spoznáte zátoky rieky a dunajské brehy.

www.donauauen.at

22. 9.: Deň vďakyvzdania na Moravskom poli, zámok Schloss Hof

Poriadna jesenná slávnosť sa bude krútiť okolo ovocia, zeleniny, vína a obilia. Pozýva k nákupom, hudbe a tancu na veľký sedliacky trh v príjemnom prostredí majera zámku. Na svoje si prídu aj najmladší návštevníci pri jazde na poníkoch, v zoo a v labyrinte.

www.schlosshof.at

28. 9.: Dlhý deň múzeí

Prírodné múzeum Petronell, múzeum Carnuntum a Kulturfabrik Hainburg ponúkajú v tento deň sprievodcov do 21-tej hod.

www.carnuntum.co.at

6. 10.: Slávnosť vypúšťania šarkanov v zámku Schloss Hof

Obloha nad zámkom Schloss Hof sa v tento deň opäť zaplní rôznymi druhmi šarkanov a pestrými lietajúcimi konštrukciami. Popri tom sa pripomenú aj tritisíc rokov staré dejiny zostrojovania drakov v jesennom  ovzduší.

www.schlosshof.at

19. 10.: Noc na zámku a v luhoch

Po privítaní na vás čaká divadlo zo sveta a života luhov, akési malé, večerné divadlo. Na záver sa zoznámite s obyvateľmi zámku. Vrátite sa späť a v informačnom centre zámku si vychutnáte "ohnivú žiaru" vo forme špeciálnej tunajšej pochúťky pripravenej v kotlíku.

www.donauauen.at

26. 10.: Jeseň v dunajskej metropole

Pri príležitosti rôznych podujatí súvisiacich s výstavou “ Živé dejiny v Carnuntum” je možné sledovať život Rimaniek a Rimanov v zrekonštruovaných domoch.

www.carnuntum.co.at

Podrobné informácie k Dunajsko-moravskému regiónu nájdete aj na našej slovenskej webovej stránke www.dunajskomoravsky-region.sk

Viac informácií pre médiá: B.H.PUBLIC RELATIONS & PROMOTION s.r.o.

Mgr. Beata Havranová, tel.:+ 421 905 648 207

Mgr. Prokop Slováček:+ 421 903 762 135, marketing@kamkam.eu

FOTO 2, 3 + VIDEO - Prokop Slováček, foto 1 - WWW.DONAUAUEN.AT

 

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.