Obec biely kostol oslavuje

Kam za oddychomKam za dobrým tipomKam na víkend

Oslavy Dní obce Biely Kostol sa uskutočnia v dňoch 7. až 9. júna 2024 na futbalovom ihrisku FK Biely Kostol a v Kultúrnom dome Biely Kostol. Tento rok obec Biely Kostol oslavuje 780. výročie prvej písomnej zmienky o svojej existencii.

Oslavy začnú v piatok 7. júna o 20.00 h vystúpením skupiny Kabát Revival.SK. V sobotu 8. júna bude program pokračovať oficiálnym otvorením a príhovorom starostky obce o 15.30 h, po ktorom budú nasledovať vystúpenia detí z materskej a základnej školy v Bielom Kostole. Následne sa predstavia DFS Bílokostolanček a FS Bílokostolčané, ktorí predvedú tradičné ľudové tance a piesne.

V poobedňajších hodinách sa môžete tešiť na vystúpenia rôznych zoskupení. Skupina Crazy Family prinesie veselú a dynamickú šou, po ktorej vystúpia maliny JAM, Krojovanka a večerný program uzavrie skupina Bystrík Banda s ich energickým koncertom. V nedeľu 9. júna oslavy zakončí svätá omša v kostole Krista Kráľa v Bielom Kostole.

Sprievodný program bude zahŕňať rôzne zábavné aktivity pre deti, ako je maľovanie na tvár, zapletanie copíkov, detské kútiky a rôzne hry, ktoré poskytnú zábavu pre celú rodinu. Od 7. do 9. júna sa v Kultúrnom dome Biely Kostol v čase od 14.00 h do 19.00 h uskutoční výstava krojov, výšiviek a fotografií histórie Bieleho Kostola, doplnená vernisážou diel súčasných amatérskych umelcov z obce. „Výstava krojov, výšiviek a fotografií ponúka jedinečnú príležitosť nahliadnuť do bohatého kultúrneho dedičstva našej obce. Vernisáž diel našich amatérskych umelcov predstavuje súčasnú tvorbu, ktorá je dôkazom, že Biely Kostol má nielen bohatú minulosť, ale aj živú a kreatívnu prítomnosť,“ hovorí starostka Bieleho Kostola Iveta Paulová.

Pri príležitosti 780. výročia prvej písomnej zmienky vydala obec Biely Kostol aj zaujímavý suvenír v podobe eurobankovky s nulovou hodnotou. Na eurobankovke je vyobrazená dominanta obce, ktorou je, samozrejme, kostol. Bankovku bude možné zakúpiť aj počas osláv výročia.

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Zdroj foto: Región Trnava

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.