Jar v Trnavskom kraji bude isto plná zážitkov

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Bohyňa jari Vesna, otvorila vodácku sezónu a turisti budú objavovať tajomstvá živej i neživej prírody v sprievode odborníka. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj pripravila program na sedem jarných sobôt. Od 15. apríla do 27. mája sa budú konať  Lesopotulky a splavy troch riek. 

Po minuloročnom úspechu podujatia S Vesnou na vodu si aj túto jar môžu milovníci splavov vybrať, na ktorej z riek v Trnavskom kraji otvoria novú vodácku sezónu. Malý Dunaj a Dunajské ramená sú pokojné vodné toky vhodné aj pre rodiny s deťmi. Menej skúsení vodáci sa však môžu vybrať aj na Váh, ktorý má v úseku okolo Hlohovca svoju pôvodnú, blúdivú podobu.

„S Vesnou môžete obdivovať krásy prebúdzajúcej sa prírody z úplne novej perspektívy. Netreba sa ničoho báť. Na začiatku každého splavu absolvujú účastníci rýchlokurz splavovania, k dispozícii budú mať všetko potrebné vybavenie. A na riekach ich budú sprevádzať skúsení splavovatelia,“ vysvetlila Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Pre výletníkov hľadajúcich program aj na ďalšie jarné soboty, pripravila KOCR Trnavský kraj pravidelné Lesopotulky, ktoré sa konajú vždy na inom mieste. Účastníkov týchto nenáročných vychádzok budú sprevádzať geológ, zoológ alebo lesný pedagóg – podľa toho, o ktorú lokalitu pôjde. „Prebádame krasovú krajinu, v ktorej pramení rieka Trnávka, zažijeme očarujúce výhľady na kopanice, pozrieme si piesočné duny plynule prechádzajúce do borovicového lesa. Odborníci odpovedia na otázky o činnosti jaskyniarov i o fungovaní lesa. Spoznáme proces formovania krajiny aj históriu úzkokoľajky v Malých Karpatoch. Pri troche šťastia budeme pozorovať divoké vtáctvo i vysokú zver,“ pokračuje pani Petra Hencelová.

Okruh pri Váhu (6. mája) poteší milovníkov vtáctva a o živej prírode bude reč aj počas ďalších troch výletov (Obrázkovou horou - 13. mája, Majdánskym chotárom - 20. mája, Šaštínske duny - 27. mája).

Lístky na všetky Lesopotulky, ale aj splavovať rieku nájdete na: www.krajzazitkov.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.