Virtuálne už aj v Schönbrunne

Mozart, Mária Terézie, František Jozef a Sissi ožívajú. Vo virtuálnych prehliadkach priamo v Schönbrunne

Navštíviť cisársku rezidenciu ako svadobný hosť cisárovnej Sissi a cisára Františka Jozefa, zasadnúť k spoločnej večeri, poznať Máriu Teréziu alebo si vypočuť prvé skladby mladého Mozarta. Zámok Schönbrunn začína ponúkať nové virtuálne prehliadky, ktoré návštevníkov prenesú do habsburského sveta.

Zámok Schönbrunn a priľahlý park patrí k najnavštevovanejším pamiatkam vo Viedni. Vedľa tradičných prehliadok začína teraz zámok ponúkať kultúrny program spojený s virtuálnou realitou zobrazujúcou bohatú habsburskú minulosť. Schönbrunn láka na nákladnú počítačovú produkciu prepojenú s hereckými scénami, ktoré majú ponúknuť „historicky presný a vizuálne ohromujúci zážitok,“ znie od usporiadateľov. Tí na novom koncepte pracovali uplynulé dva roky spoločne so zámockými historikmi a firmou špecializujúcou sa na virtuálnu realitu.

Návštevníci programu sa môžu s virtuálnymi okuliarmi usadiť na jedno z viac než stovky miest na sedenie v apartmáne korunného princa, dvadsaťštyri minút trvajúca individuálna virtuálna prehliadka ich následne zavedie na množstvo ďalších miest paláca. Detailne spracované videá ponúkajú rad scén. V nich vystupuje aj Mária Terézia, cisárovná Sissi alebo František Jozef. Herci vybraní v celoeurópskom kastingu sú oblečení vo viac než 300 dobových kostýmoch a doplnkoch. Záznamy sú spracované v 360° projekciách a rozlíšeniach 4K, k dispozícii je celkovo 19 jazykových variantov vrátane češtiny. Program prebieha denne od 9 do 17 hodiny, minimálny odporúčaný vek je 8 rokov. Rezervovať sa dá na špeciálnom zámockom webe.

Foto so súhlasom: Eurocomm-PR / Zahraniční kancelář města Vídně v Praze – © Filmfinity GmbH

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.