Zlatý mok ponúknu v Senici

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistiku

Jubilejný, 10. ročník tradičného pivného festivalu Štramák fest, bude v sobotu. 2. júla, na letisku v Senici. Domáce minipivovary ponúknu domácim i hosťom to najlepšie zo svojej produkcie. Dobré, vychladené pivečko, ktoré osvieži.

História festivalu vznikla  v roku 2013. "Takmer všade boli v móde "októberfesty", my sme sa rozhodli pre Štramák fest, podľa názvu nášho pivovaru. Termín sme zvolili na začiatku letných prázdnin. Prvého ročníka sa zúčastnilo osem malých slovenských pivovarov. Tento rok to ich bude jedenásť" hovorí organizátor podujatia. pán Miroslav Riška.

Nebude chýbať nai kultúrny program, kapely ako Inekafe, Zóna A či Beštiálna radosť. Organizátori pripravili aj detskú zónu i trošku folklóru v podaní občianskeho združenia Pruclek. "Toto zoskupenie sa snaží do Senice prinavrátiť  folklór a s ním spojenú krojovú zábavu", doplnil pán Riška.

Kvalitu destinácie zdvíhajú na vyššiu úroveň aj podujatia, kde sa predstavujú domáci remeselníci. „V tomto prípade ide o miestne pivovary, ktorých výrobky sú pre konzumentov čoraz atraktívnejšie a stávajú sa reálnou alternatívou veľkým pivovarom. Takéto podujatia v spojení s miestnym folklórom a kultúrnym programom navyše lákajú do regiónu Záhoria turistov, ktorí sa na takéto podujatia špecializujú,“ uviedol predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Vo svojich začiatkoch sa podujatie konalo na Kunovskej priehrade, neskôr sa festival presťahoval do mesta, a tento rok bude mať premiéru na miestnom letisku. „V meste vzniklo viacero nových podujatí v priestore, kde sme organizovali posledné ročníky. Chceli sme sa odlíšiť, ale aj posunúť festival opäť o úroveň vyššie. A to nám umožnia priestory na letisku,“ informoval hlavný organizátor.

Primátor mesta Martin Džačovský: „Teší ma rast tohto festivalu a gratulujem im k jubilejnému ročníku. Aj preto sme podujatie tento rok podporili vyššou dotáciou. Verím, že priláka ľudí nielen z nášho mesta, ale i zo širšieho okolia.“  

Počas podujatia, ktorého začiatok je naplánovaný na 12.00 hodinu bude premávať zo senickej  autobusovej stanice kyvadlová doprava. 

 Foto:www.stramak.sk- plagát, archív pivovar Štramák. Viac o Záhorí ponúkame na: www.regionzahorie.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.