Trdlofestom otvoria sezónu

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínom

a v Skalici, budú piecť aj maxitrdelník.

Mesto Skalica aj v tomto roku pripravilo festival dobrej nálady - Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.

Jednodňový festival tradičnej hudby, folklóru a bohatého sprievodného programu pripravilo mesto Skalica pre návštevníkov na sobotu, 21. mája 2022 vo Františkánskej záhrade. „Súčasťou programu budú vystúpenia folklórnych súborov či pečenie maxitrdelníka. V popoludňajších hodinách bude pokračovať kultúrny program. Okrem hudobných vystúpení nebudú chýbať ani súťaže o najlepší trdelník a víno Skalický rubín. Večer v hlavnom programe zahrajú a zatancujú folklórny súbor Gymnik a skupina Kandráčovci," uviedla vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu pani Renáta Medňanská.

Počas osláv tradične otvárame v Skalici letnú turistickú sezónu. „Súčasťou programu Trdlofestu bude aj kvíz venovaný 650. výročiu k povýšeniu Skalice na kráľovské mesto. V čase od 12.00 do 18.00 hodiny budú zadarmo sprístupnia historické pamiatky, ako kostol svätého Michala archanjela a jeho vežu, Dom kultúry od architekta Dušana Jurkoviča, evanjelický kostol augsburského vyznania, Rotundu svätého Juraja, mlyn bratov Pilárikových či ľadovňu,“ informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie pán Martin Lidaj.

V meste pribudla pred novou turistickou sezónou nová nabíjacia stanica pre elektrobicykle priamo v centre mesta, na Námestí Slobody. Nabíjacie káble k nabíjacej stanici sú k dispozícii v turistickej informačnej kancelárii, v dome kultúry. "Neustále sa rozširujúca sieť elektrostaníc na Záhorí nepochybne prispeje k skvalitneniu služieb v oblasti cestovného ruchu. Už v uplynulom roku sme podnikli v tejto oblasti viacero koncepčných krokov. Okrem distribúcie cyklomáp, osadenia cyklostojanov a servisných stojanov sme zakúpili niekoľko cyklonabíjacích staníc. V nastúpenom trende pokračujeme aj tento rok," doplnil predseda predstavenstva OOCR Záhorie pán Zdenko Čambal.

Foto: OOCR Záhorie. Viac informácií na: www.regionzahorie.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.