Za adrenalínovými zážitkami

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za dobrým tipomKam na víkend

s chuťou, ale aj s rešpektom. Hľadáte spôsob, ako sa uvoľniť, odbúrať napätie a nasávať príval čerstvej energie? Navyše radi objavujete a ste otvorení každej novej príležitosti? Úplne iný zážitok dosiahnete, keď začnete prekonávať sám seba a na veci sa pozerať z „opačného uhla“. Takýto pohľad sa vám naskytne pri mnohých populárnych adrenalínových aktivitách. Dnes si predstavíme tandemový zoskok alebo si do batôžka pribalíme jeden úžasný vyhliadkový let. 

Prečo si vybrať tandemový zoskok? 

Ide  o tak špecifickú zážitkovú aktivitu, že v jednej chvíli objavujete svoje vlastné možnosti, a zároveň je vám celý svet  „pod nohami“. Voľný čas trávite zdravo v prírode, ale skvelým adrenalínovým spôsobom. V jednom okamihu bilancujete, užívate si relax, zábavu, rovnako si udržiavate rešpekt a posilňujete sebadisciplínu. Predpokladáte, že takéto výnimočné chvíle sú len pre výnimočných ľudí. Ozaj je to tak? 

Tandemový zoskok pre širokú verejnosť    

Na to, aby ste si tandemový zoskok obľúbili, treba odbúrať všetky fámy ohľadom tohto adrenalínového zážitku. Aj v tejto oblasti zaznamenali technické vymoženosti značný pokrok, čo umožňuje jednoduchší prístup a komfortnejší priebeh celej aktivity. Tandemový zoskok si môže užívať úplne každý zdravý človek! Nie je nutné ani lekárske potvrdenie, avšak v prípade zdravotných ťažkostí rozhodne tento krok absolvujte. Tandemový adrenalín je dostupný už aj pre deti od 12 rokov, samozrejme, s istými obmedzeniami.  

Zábava, ktorá má isté hranice 

Tandemový zoskok predstavuje skok s postrojom, za pomoci tandem pilota. Skok absolvujte z výšky cca. 4000 m a približne vo výške 1500 m inštruktor otvára padák. Originalitu tohto zážitku umocňuje skok voľným pádom v trvaním približne 60 sekúnd. Letíte rýchlosťou 200 km/h a v tom okamihu ste sa „dotkli sveta“. 

Vychutnávajte, ale neprichádzajte o zdravý úsudok a rešpekt voči sebe a ostatným, ktorí vám pri tandeme pomáhajú. Inštruktáž trvá 20 – 30 minút, všetky podmienky naplňte do bodky, inak si situáciu zbytočne skomplikujete.

Radšej nohami „pevne na zemi“? 

Je pre vás tandem zoskok až príliš silnou kávou? Alebo naopak, už ste ho absolvovali a teraz túžite po nových aktivitách? Nič v sebe nespája adrenalín a romantiku, tak ako obľúbené vyhliadkové lety, ktoré možno absolvovať lietadlom, vrtuľníkom, vetroňom  či vírnikom. Viete si dohodnúť denný alebo nočný let. Užívate si scenérie z vtáčej perspektívy a stále zostávate nohami pevne na zemi. 

PR článok, zdroj obrázku: Sky Antonio / Shutterstock.com

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.