Mesto Piešťany nepozná každý

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam a kde sa ubytovaťKam na víkend

Piešťany sú najkrajším a najznámejším kúpeľným mestom, ktoré o svojej kráse nemusí naozaj nikoho presviedčať. Okrem kúpeľov, nádhernej promenády a zaujímavého mesta, ponúkajú oveľa viac. 

Čím všetkým vás dokážu ohúriť a potešiť vaše zmysly?

Gastro zážitky

Turistov do mesta lákajú najmä kúpele. Mesto však ponúka návštevníkom množstvo skvelých reštaurácií, barov a cukrární. Vaše chuťové bunky tu môžu ochutnať rôzne domáce i medzinárodné špeciality. 

Luxusné hotely

Pokiaľ si chcete mesto vychutnať, rozhodne zvoľte na ubytovanie niektorý z najlepších a  špičkových hotelov v Piešťanoch. Jedným z nich je aj hotel Park, ktorý vás dokáže príjemne prekvapiť. Nájdete v ňom množstvo sál a salónikov, v ktorých si do sýtosti užijete súkromný alebo firemný večierok či oslavu. O bohatý program je tu pre hostí naozaj postarané. Prípadne môžete tento na služby bohatý komplex využiť aj na plánovaný kongres v Piešťanoch, na ktorý budete vďaka príjemnej atmosfére ešte dlho spomínať. 

 

Kúpeľný ostrov a parky

Svetoznámy Kúpeľný ostrov naozaj stojí za to vidieť, má jazierka, v ktorých sa udrží teplá voda aj počas zimy. Mestom preteká aj rieka Váh, v ktorej okolí je nádherne vybudovaný park a promenády, z ktorých sa vám nebude chcieť odísť. Nezabudnite si vziať so sebou aj obľúbené spoločenské šaty, pretože kultúrnych podujatí je v meste Pieštany a na Kúpeľnom ostrove každý večer a nielen počas hlavnej sezóny veľa. 

Liečivá voda

Liečivá voda s teplotou 60°C je klasifikovaná ako prírodná a vhodná nielen na kúpanie, ale i na pitie. Avšak ochutnať ju dokáže len málokto, a to najmä kvôli silnej aróme. V časti kúpeľnej budovy Napoleon Danubius si ju však môžete zdarma načapovať a jej účinky vyskúšať.

Najdlhší krytý most na Slovensku

Pomocou Kolonádového mostu, a teda najdlhšieho krytého mostu na Slovensku, je prepojené centrum mosta s Kúpeľným ostrovom. Socha Barlolámača je po dlhé roky akýmsi symbolom Piešťan. 

Vyhliadkové lode

Ak sa radi plavíte, v Piešťanoch po rieke Váh pravidelne premávajú vyhliadkové lode, z ktorých spoznáte najkrajšie časti promenády pri rieke.

Zaujímavé okolie

Ak sa chystáte do Piešťan na dlhšiu dobu, rozhodne si nezabudnite nájsť čas na turistiku alebo cykloturistiku. Známa Vážska cyklomagistrála vás privedie na jednom konci do Hornej Stredy a na druhom do Nového Mesta nad Váhom. Pokiaľ radšej chodíte ako šliapete do pedálov, vydajte sa na pešo na Tematínsky hrad. A ak ste prišli čisto za oddychom, určite navštívte veľmi obľúbené jazero Sĺňava.  

Piešťany sú mestom vhodným na všetky typy zábavy a oddychu či na teambuilding v krásnom hoteli. Takže už viete, kde sa bude najbližšie odohrávať váš firemný event alebo príjemná dovolenka? 

Zdroj obrázka: Matt Benzero/Shutterstock.com

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.