Jazykové kurzy na ostrove Malta

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínom

Cestovanie do zahraničia sa v posledných rokoch stalo samozrejmosťou pre rôzne vekové skupiny. Necestujeme len na letné dovolenky, ale cestujeme aj počas zimných prázdnin detí na lyžovačky do zahraničia a aj pre to, aby sme spoznávali nové miesta a mestá vo svete. Keďže viacerí zamestnávatelia vyžadujú od svojich zamestnancov znalosti cudzieho jazyka, je pochopiteľné, že ľudia cestujú nielen kvôli oddychu, ale aj kvôli vzdelávaniu sa v cudzích jazykoch.

Veľmi obľúbenou lokalitou je aj ostrovný štát Malta nachádzajúci sa v Stredozemnom mori v blízkosti Sicílie. Okrem krásnych historických miest a pamiatok tu máte možnosť vzdelávať sa v cudzích jazykoch. Viaceré slovenské medzinárodné jazykové agentúry ponúkajú jazykové kurzy a pobyty aj na tomto ostrove.

Angličtina – druhý oficiálny jazyk na Malte

Jazykové pobyty na Malte sú výhodné najmä pre tých, ktorí majú potrebu sa zdokonaliť práve v angličtine. Po maltčine je práve angličtina druhým oficiálnym jazykom a práve z tohto dôvodu si záujemcovia o anglické jazykové pobyty a kurzy vyberajú práve tento ostrov.

Kontakt s cudzím jazykom

Pre tých, ktorí sa chcú zdokonaliť v tomto jazyku, je priam nevyhnutné prichádzať s ním do kontaktu neustále, aj pri bežných činnostiach, ako v obchode, na pošte, či v reštauráciách a kaviarniach. Neustály kontakt s cudzím jazykom je veľmi dobrá skúsenosť. Je dokázané, že práve na jazykových pobytoch v zahraničí sa naučíme podstatne rýchlejšie cudzí jazyk, a to aj kvôli tomu, lebo s cudzím jazykom prichádzame do kontaktu prakticky neustále. Ak niečo potrebujeme vybaviť, sme nútení komunikovať práve v cudzom jazyku.

Pláže, mestá s úžasnou históriou, pamiatky

Na Malte, keďže je to ostrov v Stredozemnom mori, môžeme očakávať priaznivé teplé letné počasie po väčšinu roka. Na jazykový pobyt na Maltu si nezabúdajte vziať aj šľapky, plavky a najmä letné oblečenie, ktoré tam určite využijete najviac.

Popri vzdelávaniu sa v cudzom jazyku na kvalitných školách na Malte môžete chodievať na pláže, ale aj spoznávať historické mestá a pamiatky.

Ak máte radi nočný život a radi by ste ochutnávali špeciality miestnej kuchyne, vyberte si mesto Sliema. Veľa barov, ale aj reštaurácií nájdete aj v rybárskom mestečku St. Julians. Okrem týchto dvoch miest odporúčame vybrať si jazykový kurz napríklad vo Vallette, v Gzire, či na pokojnejšom ostrove Gozo.

PR článok

Zdroj obrázkov: GagoDesign a ZGPhotography / Shutterstock.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.