Cisár bez koruny

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistiku

Doslova, takto zostal posledný panovník poľovníckeho zámku v dunajských luhoch, cisár Karol, z dynastie rodiny Habsburgovcov, zo zámku Eckartsau v Dolnom Rakúsku, neďaleko hranice zo Slovenskom. Práve tu strávila posledné dni života v Rakúsku, rodina cisára Karla a manželky Zity. Práve zo zámku Eckartsau v marci, v roku 1919 , odišli za smutných okolností z Rakúska, do švajčiarskeho exilu.

Zámok Eckartsau je barokovým komplexom poľovníckeho zámku a prírodného parku Habsburgovcov. Postavili ho na mieste niekdajšieho obranného vodného hradu z 12. storočia, Veľmi úchvatne pôsobí stropná freska v slávnostnej sále od významného rakúskeho barokového maliara Danela Grana, z roku 1732. Prechádzka rozsiahlym zámockým parkom rovnako patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Je  prístupný počas sezóny do 1.novembra 2019, denne od 10:00 do 17:00 hodiny.

A čo je tento rok nové? Dve výstavy – v Národnom parku lužné lesy, je výstava o poľovnej zveri v tejto oblasti a v zámku Eckartsau výstava s titulom  „Karl & Zita – v tieni minulosti“ – vstup je voľný. Priestory zámku môžete navštíviť v rámci prehliadok, ktoré sú aj v slovenčine. Slovenskú sprievodkyňu si vypočujte o 14:30 hod, a to počas slovenských štátnych sviatkov. Nie je potrebné sa vopred prihlásiť. Kaviareň v zámku má tento rok bohatšiu ponuku produktov, publikácii i všakovakých dobrôt.

Cena vstupenky: dospelý: € 10,50, senior/študent: € 9,50, dieťa 7-18 rokov: € 6,00, deti do 6 rokov zdarma: zdarma, Voľný vstup (jednorázový) s Niederösterreich-CARD!

Zámok Eckarstau je vyhľadávaným miestom oddychu,  pre rodiny s deťmi, cyklistov,  vedie okolo neho Dunajská trasa - etapa č. 8 -Donauradweg Etappe 8 Nordufer: Wien/Nordbrücke – Hainburg. Má nádherný park, ktorého rozloha j 27 hektárov. Jedinečný cisársky zámok Eckartsau  je idylicky zakomponovaný v Národnom parku Dunajské luhy. Približne pred sto rokmi vybudovali okolo zámku  veľmi veľkoryso, prírodný park. Vstup do parku je voľný.

Poznačte si že slovenské dni, budú v zámku Eckartsau v týchto dňoch: v nedeľu 15.9., a v piatok 1.11.2019

Informácie nájdete na:  www.schlosseckartsau.at, alebo www.kamkam.eu

SÚŤAŽ sme ukončili. Výherkyňou je: Gabriela Čierna

 Kto bol posledným panovníkom v zámku Eckartsau v Dolnom Rakúsku? 

Odmena pre vás: Vstup pre dvoch dospelých a dve deti v rámci denných prehliadok zámku o 11, 14 alebo 16-tej hodine v nemeckom jazyku, alebo počas slovenských štátnych sviatkov prehliadka v slovenčine a v kaviarni zámku Eckartsau koláčik a kávička.

Odpovede nám posielajte do 9. septembra na adresu marketing@kamkam.eu

Veľa šťastia vám želá tím portálu www.kamkam.eu

Pravidlá súťaže tu  

FOTO: FC Julia and Gil, FC Peter Podpera, FC Sandfort

BH, PR

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.