Ušľachtilé kone v hlavnej úlohe

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínom

Denne šesť hodín znamenitej zábavy pre celú rodinu a to od 31. augusta a 1. septembra. V areáli zámku Schloss Hof, len niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy, prídu na svoje všetci milovníci koní, jazdeckého umenia a zábavy. Veľká slávnosť koní je jedným z najobľúbenejších podujatí v regióne Moravského poľa. Každý deň od 11.00 do 17.00 hod. sa môžu veľkí aj malí návštevníci nechať unášať veľkolepou show a vychutnať si bohatý rámcový program.

Stredobodom pozornosti budú vzácne barokové oslíky, ušľachtilé kone a poníky, ktoré sa predstavia počas pútavých vystúpení. Nesmieme zabudnúť ani na talentovaných jazdcov, ktorí taktiež predvedú svoje umenie na zámockej lúke. Návštevníci sa môžu tešiť na napínavý parkúr, akrobatické kúsky zoskupenia „Cascadeurs d`Autriche“, vystúpenie s roztomilým poníkom Emilom, jedinečné cirkusové čísla i skupinu „Moments in Black“ a ich elegantnú jazdu v dámskom sedle. Dragúnsky pluk, tradičná starorakúska kavaléria, vás očarí jazdeckým umením i historickými uniformami. Ak by ste si po pútavom programe chceli dopriať príjemný relax v objatí prírody, odporúčame navštíviť barokovú záhradu, ktorá sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov. Očaria vás tu romantické zátišia, pikniková lúka a záplava kvetín. Historický labyrint na 7. terase je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom a vďaka vyhliadkovej plošine si dokonale vychutnáte krásu okolitej prírodnej scenérie. Pre deti je výborným miestom na zábavu zámocký statok s ihriskom, dobrodružným tematickým okruhom a množstvom zvieracích obyvateľov, ktorí čakajú na pohladenie.

Nadšenci cyklistiky a prechádzok môžu do zámku Schloss Hof prísť cez cyklomost ponad rieku Moravu. V prípade prepravy autom je k dispozícii priestranné parkovisko. Do zámku Schloss Hof premáva tiež grátis kyvadlová doprava zo stanice Marchegg o 10.10, 11.10, 12.10 a 13.10 hod. a naspäť o 12.45, 15.35, 16.35 a 17.35 hod.

Termín: 31.08. – 1.09.  zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 hod.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné: dospelý  15,- € | deti (6-18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma |rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €
TIP:
Navštívte zámky Schloss Hof a Niederweiden s výhodnou ročnou vstupenkou: dospelí 34,- €; deti ( 6-18 rokov ) 19,- €.

www.schlosshof.at/sk

Foto: © SKB_Jutta Kirchner, slider foto: SKB_Lois Lammerhuber

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.