Cisár bez koruny...

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipom

Takto by sme mohli nazvať posledného panovníka poľovníckeho zámku v dunajských luhoch, cisára Karla, z dynastie rodiny Habsburgovcov, zo zámku Eckartsau. Práve tu strávila posledné dni života v Rakúsku, rodina cisára Karla a manželky Zity. Odtiaľto, v marci, v roku 1919 , odišli z Rakúska, do švajčiarskejo exilu.

Zámok je prístupný počas sezóny do 1.novembra, denne od 10:00 do 17:00 hodiny. Kaviareň v zámku má tento rok bohatšiu ponuku produktov, publikácii i všakovakých dobrôt. Len pred niekoľkými dňami otvorili pre návštevníkov aj brány poľovníckeho zámku Eckarstau. Čo bude nového? Dve výstavy – Národnom parku lužné lesy, je výstavou o poľovnej zveri v tejto oblasti a „Karl & Zita – v tieni minulosti“ – vstup je voľný. Priestory zámku môžete navštvíviť v rámci prehliadok, ktoré sú aj v slovenčine.Slovenská sprievodkyňu si vypočujte o 14:30 hodine, a to počas slovenskýc štátnych sviatkov. Nie je potrebné sa vopred prihlásiť.

Láskavo si poznačnte slovenské dni, budú v zámku Eckartsau v týchto dňoch: v stredu,1.5., v stredu 8.5., v piatok 5.7., vo štvrtok 29.8., v nedeľu 1.9., v nedeľu 15.9., a v piatok 1.11.2019

Cena vstupenky: dospelý: € 10,50
Senior/študent: € 9,50
Deti 7-18 rokov: € 6,00
Deti do 6 rokov zdarma: zdarma
Voľný vstup (jednorázový) s Niederösterreich-CARD!

Fotos: zdroj-bundesforte.at Viac na: https://www.schlosseckartsau.at/slovenska-ponuka.html

alebo www.kamkam.eu

Foto: ÖBf-Archiv/ Christoph Panzer

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.