Veľká noc v Ríme

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínom

Rím oslávi 21. apríla svoje 2767-te narodeniny, deň založenia večného mesta sa však datuje do roku 753 pred Kristom, teda  oveľa skôr. Pri tejto príležitosti mesto ožije množstvom rôznych podujatí, najmä však koncertmi a pouličnými divadelnými predstaveniami. Návštevníkov by mal zaujať aj veľký ohňostroj a fakt, že  po celú noc budú osvetlené všetky antické stavby, ku ktorým bude voľný prístup. Zároveň sa budú môcť návštevníci oboznámiť aj s najnovšími technikami pri odkrývaní archeologických miest pozdĺž Via Dei Fori Imperial až po Via Alessandria. A ešte niečo: Rimania si súčasne pripomenú aj dvetisícročné výročie od úmrtia cisára Augusta, a to veľkolepým projektom „Augustumsforum - 2000 rokov po...“. Stráviť veľkonočné sviatky v Ríme sa teda naozaj oplatí.

www.turismoroma.it

FOTO: www.facebook.com/pages/Turismo-Roma-official-page

GK


 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.