Napoleon je späť na Elbe

Napoleon, jeden z najslávnejších „turistov“, ktorý pobudol na Elbe dosť dlhý čas, sa stane opäť stredobodom pozornosti. Po celý rok sa totiž na Elbe budú organizovať rôzne podujatia, ktorými si budú môcť turisti pripomínať jeho pôsobenie na ostrove.

Všetko sa to začne už 4. mája, kedy sa oživí celý ceremoniál pristátia Napoleona v Portoferraio, a to spolu s 200 dobovo odetými ostrovanmi, vrátane prevzatia kľúčov od mesta. Nasledovať budú veľkolepé oslavy s množstvom  kultúrnych a športových podujatí. Hneď na druhý deň sa uskutoční symbolicky prvá návšteva cisára v Rio Marina,  18. mája sa turisti stanú svedkami rekonštrukcie trhu z 19. storočia v Marina di Campo, 1. júna domáci hodnoverne napodobnia príchod Napoleona na ostrov Paolina Bonapartes. V júni zasa zažijú turisti pohyb Napoleona medzi ostrovanmi podľa hodnoverných udalostí, v auguste bude v Portoferraio veľký ohňostroj, a to  na počesť cisárových narodenín. Nebude chýbať ani prezentácia gastronomických špecialít z napoleonových čias, a to nielen na trhoviskách, ale aj  vo všetkých reštauračných zariadeniach.

Vyvrcholením bude výročný trh s ochutnávkou jednotlivých produktov v júli tohto roku a veľká slávnosť vína v októbri. Najväčším športovým podujatím bude historická regata 13. - 15. júna v Portoferraio a 28. - 29. júna regata o Napoleonovu trofej v Rio Marina. Takže, kto chce zažiť kúsok romantiky z napoleonových čias, na Elbe ju tohto roku určite zažije.

www.napoleoneimperatoreelba2014.it

GK


 

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.