Ostrov Procida a jeho netradičné veľkonočné zvyky

Už od roku 1627 sa datuje netradičné veľkonočné podujatie na talianskom ostrove Procida.

Každý rok sa na Veľký piatok celý ostrov oblieka do sviatočného rúcha vďaka veľkému tajomnému sprievodu. Atmosféru dotvárajú dobové kostýmy a alegorické vozy po vzore starej tradície. Domorodci sa na tento sprievod pripravujú už niekoľko mesiacov vopred, čoho dôkazom sú aj nápadité, zväčša ručne vyrábané kroje a doplnky, ktorými očarujú návštevníkov tohto podujatia „Mysterie Umzug“ (tajomný sprievod) a oživujú tak scény zo starého testamentu. Nesmie chýbať ani socha Krista v nadživotnej veľkosti ako aj smútiaca Madonna. Tento tradičný sprievod sa vydáva na pochod už od skorého rána, prechádza starobylými uličkami, lemovanými množstvom divákov, ktorí si nechcú dať ujsť tento tradičný rituál ostrova.  Preto sa Procida stáva  veľkým lákadlom práve na veľkonočné sviatky, keďže toto podujatie veľmi hodnoverne pôsobí na divákov svojou originalitou.

www.isoladiprocida.it 

GK


Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínomKam za športom v leteKam na víkend
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.