Zábava v Bazileji

30. októbra sa v Bazileji otvára najväčší a najstarší veľtrh zábavy nielen vo Švajčiarsku, ale aj v Európe.

30. októbra presne o dvanástej hodine zaznejú zvony Martinského kostola v Bazileji, aby oznámili, že sa otvára najväčší a najstarší veľtrh zábavy nielen vo Švajčiarsku, ale aj v Európe. Jeho 543 rokov starej tradícii vďačí cisárovi Friedrichovi III. Od jeho čias sa zábavné atrakcie stále zveľaďovali, modernizovali a technicky zdokonaľovali. A tak sa aj priestory pre veľtrh rozširovali.

Dnes sa atrakcie  rozprestierajú na bazilejskom veľtržnom areáli a ešte aj na ďalších šiestich miestach mesta, pričom každé z týchto miest má vlastnú koncepciu. Bazilejský veľtrh ponúka už tradične tie  najbláznivejšie atrakcie, ktoré sú určené nielen pre deti, pre dospelých, ale aj pre profesionálov. Veľtrh trvá plné dva týždne a ročne ho navštívi viac ako milióna nadšencov zábavných atrakcií. „Die Basler Herbstmesse“ je otvorený denne od 12-tej a všetky jeho výstavné miesta sú dostupné aj pešo.

GK

www.messen-maerkte.bs.ch,

www.facebook.com/baslerherbstmesse

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.