Zámok Schallaburg

Vitajte na renesančnom zámku Schallaburg, dejisku výstavy Maharadžova India

Prírodná slávnosť na renesančnom zámku Schallaburg so svojim podujatím „Príroda v záhrade“ je pre nadšencov prírody  a pre rodiny s deťmi  už dávno úžasným tipom. Čo je však zaujímavé, že prírodná slávnosť je tento rok celkom v znamení Indie. Indické záhrady a historické záhrady v Schallaburgu majú totiž veľa spoločného ako to napokon prezrádza aj aktuálna výstava „Maharadžova India“, ktorá návštevníkom otvorí orientálny svet, jeho dejiny, ale aj tanec, hudbu a pochutiny.  

Historická záhrada v Schallaburgu je práve teraz v plnej  kráse vďaka  rozkvitajúcich kvetom. Ponúka množstvo príkladov ako sa možno inšpirovať aj na malom kúsku zeme, takže ponúka tipy i triky na založenie prírodných záhrad. Organizátori tak chcú touto prírodnou slávnosťou  svojimi vedomosťami, nadšením a chuťou inšpirovať  ľudí pre založenie vlastnej záhrady.

Pokiaľ ide o aktuálnu výstavu na zámku Schallaburg o Indii, je sprístupnená  do 10. novembra 2013. Navyše, po celý čas sa budú konať rôzne tematické podujatia, najbližšie  9. Mája, vo štvrtok, bude Schallaburg miestom slávnosti mládeže regiónu Dolného Rakúska.

Impozantnému renesančnému zámku konkuruje ďalší stavebný a historický skvost a síce barokový zámok Melk. Cesta z Bratislavy do Schallaburgu, smerom cez Viedeň, na St. Pölten trvá približne jeden a pol hodiny.            

Beata Havranová    

                                                                                                                                         www.schallaburg.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.