Dolina Gastein, Soľnohradsko

Lyžiarsky raj menom Gastein. Bohatý na sneh, termálne pramene a špecifickú gastronómiu.

Lyžiarsky raj menom Gastein, to je vyše 50 lanoviek, 220 kilometrov skvele upravenými zjazdoviek a to všetko v nadmorskej výške až do 2700 m. Údolie Gasteinertalu, s tromi obcami Dorfgastein, Bad Hofgastein a Bad Gastein, patrí bezkonkurenčne k najatraktívnejším regiónom v Rakúsku.

Snehová perina sa tu drží od novembra až do apríla. No nielen to. Pod zemou sa ukrývajú kvalitné minerálne pramene, na ktoré je táto oblasť bohatá. Po celodennom športovaní príde každému vhod ponoriť sa do termálnej vody a nechať oddýchnuť svojmu telu. Napríklad Alpentherme v Bad Hofgasteine patrí medzi najmodernejšie termálne kúpele, zasadené do krásnej prírodnej scenérie, rovnako ako Felsentherme s jedinečnou architektúrou a otvorenými bazénmi. Čo si viac priať?

Family Partner Gastein

Chcete, aby celá vaša rodina mala o zábavu a program postarané? Tak pre vás je tu perfektná ponuka pre rodiny na zimnú dovolenku, ktorú nájdete pod označením Family Partner Gastein. Podujatia určené pre všetky vekové skupiny, učiteľ lyžovania, opatrovateľské služby...

Špeciality domácej kuchyne

Nielen skvelé zjazdovky a impozantný svet hôr vytvárajú v oblasti Gasteinu podmienky pre nezabudnuteľné zážitky. Je to aj ponuka kvalitných špecialít na horských chatách. Pod názvom „Gasteiner Skihauben“ sa domáci rozhodli propagovať miestne špeciality originálnym spôsobom. Počas jedného týždňa na všetkých horských chatách budú špičkoví kuchári ponúkať každý deň domácu špecialitu ako „svoje“ hlavné jedlo. Počas týždňového pobytu tak budú mať možnosť návštevníci Bad Gasteinu spoznať nielen kvalitné podmienky na lyžovanie, ale aj miestne špeciality. (www.gastein.com)

Marcová „Bella Italia“

Pôžitok z kvalitnej lyžovačky v Gasteine návštevníkom obohatia kultúrne zážitky počas medzinárodného Snow Jazz Festivalu. V čase od 15.3. do 24.3. 2013 budú džezoví muzikanti  z Talianska stredobodom jedinečného kultúrneho podujatia, ktoré potrvá 10 večerov.

Pod názvom Snow Jazz Weekend , od 15. - 17. 3. a od 22. - 24. 3. sa môžete stať účastníkmi tohto podujatia, vďaka výhodnému víkendovému pobytu: 2 noci vrátane služieb, 2 dni Skipass Ski Amadé, 1 x vstup do termálnych kúpeľov, vstup na koncerty v piatok a v sobotu, vrátane raňajok cena od 203,- euro, v trojhviezdičkovom hoteli od 227 euro, v štvorhviezdičkovom hoteli od 263 euro a v päťhviezdičkovom od 375 euro. (www.jazzgastein.com)

Zo svahu do kúpeľov

V čase od 16. 3. 2013 trvá výhodná ponuka lyžiarskeho víkendu, spojeného s možnosťou využitia termálnych kúpeľov. Ide o balík, v ktorom sú 3 prenocovania vo vybranej kategórii s plnou penziou, vrátane 4-dňového Skipassu Ski Amadé, 1 krát vstup do termálnych kúpeľov v Gasteine, vrátane raňajok od 246,50 euro a v prípade polpenzie od 282,50 euro.

Veľkonočná akcia pre rodiny s deťmi

Od 16. 3. 2013 až do skončenia lyžiarskej sezóny je tu ponuka rodinnej dovolenky pre dvoch dospelých s dvomi deťmi do 15 rokov. Sedem nocí, 6-dňový Skipass Ski Amadé, jeden vstup pre celú rodinu do termálnych kúpeľov. Apartmán bez služieb od 1.126 euro, vrátane raňajok od 1.161 euro, trojhviezdičkový hotel s polpenziou od 1.581 euro a štvorhviezdičkový hotel vrátane polpenzie od 2.316 euro.

Beata Havranová, Gabriela Kopicová

FOTO - Prokop Slováček

Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za dobrým tipomKam za športom  v zimeKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam na turistikuKam na víkend
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.