Objavte 51 nemeckých UNESCO pamiatok a ešte oveľa viac

Čaká na vás svetové inšpirujúce kultúrne dedičstvo

Vitajte v Turistickej krajine Nemecko, kde na vás čaká 51 pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO. Počas aktívnych jednodňových výletov pôvodnou krajinou alebo parkami, o ktoré sa dôkladne starajú záhradníci. Alebo počas 11-dňového výletu za historickou architektúrou kúpeľov a tradičných liečebných metód. Nechajte sa inšpirovať našimi tematickými trasami a možno sa počas návštevy Nemecka zdržíte aj o niečo dlhšie. #51UnescoWorldHeritageSites

Steingaden: Pútnický kostol © Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Loic Lagarde

Vydajte sa na cestu do pútnického kostola "Wallfahrtskirche zum Gegeißelten Heiland auf der Wies": toto majstrovské dielo bavorského rokoka, ktoré sa nachádza na úpätí Álp, každoročne priláka približne milión návštevníkov z celého sveta. Môžete tu nielen obdivovať, ale aj zúčastniť sa na bohoslužbách a vypočuť si letné koncerty. A ak sa chcete v pokoji zamyslieť, môžete tak urobiť na niektorom z početných pútnických chodníkov a vychutnať si nádhernú prírodu alpského podhoria.

Kláštorný ostrov Reichenau © Verkehrsverein Reichenau e. V./Helmuth Scham

Navštívte ostrov s kláštromi Reichenau: bývalé benediktínske opátstvo na ostrove v Bádensku-Württembersku bolo v 9. až 11. storočí významným miestom, o čom dodnes svedčia tri románske kostoly. A tradícia kláštorov je dodnes živá aj v náboženských slávnostiach a procesiách na ostrove.

Na vzrušujúcich tematických trasách vás vezmeme na cestu naprieč celým Nemeckom a predstavíme vám rôzne pamiatky svetového dedičstva UNESCO: nechajte sa nadchnúť vysnívanou krajinou a pulzujúcimi mestami, kde na vás čaká jedna kultúrna udalosť za druhou.

Objavte vašu Turistickú krajinu Nemecko www.germany.travel

Otváracia fotka: Park Mużakowski © Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Francesco Carovillano 

Slider foto: Unteruhldingen: Domy na vode v skanzene, pamiatka svetového dedičstva UNESCO © DZT/Francesco Carovillano

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.