Nemecko: Udržateľná dovolenka

Udržateľná dovolenka medzi horami a morom: “Embrace German Nature”. Ostrovy, pobrežia, lesy, jazerá, rieky a hory: nemecká príroda je jedinečná.

Tento mimoriadny poklad chránia tri lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO, 16 biosférických rezervácií UNESCO a 104 prírodných parkov. A návštevníci ju môžu objavovať na množstve kvalitných turistických a cyklistických trás.

Klimaticky neutrálne cestovanie vlakom a dlhšie pobyty v certifikovaných ekologických ubytovacích zariadeniach urobia vašu dovolenku ešte uvoľnenejšou a udržateľnejšou. Nájdite skutočný relax vo vašej obľúbenej destinácii. #EmbraceGermanNature

Pfronten: Silvia Beyer, Ostallgäu © DZT/Jens Wegener

Chatová kúzelníčka: Silvia Beyer prevádzkuje prvú vegetariánsku chatu v Alpách vo výške 1 180 metrov v Allgäu. Základom jej kuchyne sú nefalšované regionálne potraviny. Takto sa to naučila od svojej matky a starej mamy a takto je to najlepšie pre prírodu, životné prostredie - a ľudí. Pretože: “Zdravé občerstvenie robí šťastie v horách dokonalým."

Friedrichskoog: Záchrannej stanice tuleňov © DZT/Jens Wegener

Záchranárka tuleňov: Tanja Rosenberger si nevie predstaviť život bez tuleňov. Pretože ochrana morských cicavcov a ich životného prostredia je pre vedúcu Záchrannej stanice tuleňov Friedrichskoog oveľa viac ako len práca. Miluje najmä vypustenie zvierat naspäť do divočiny: "Nič nie je také krásne ako pohľad na mladého tuleňa, ktorý vypláva na slobodu."

Udržateľný oddych: Vybrať si destinácie mimo hlavných atrakcií, naplánovať si dlhšiu dovolenku namiesto dvoch krátkych výletov a intenzívne a lacno spoznávať prírodu pešo, na bicykli alebo na kanoe - existuje mnoho spôsobov, ako cestovať šetrne k životnému prostrediu a získať nezabudnuteľné dojmy.

Objavte vašu Turistickú krajinu Nemecko. www.germany.travel

Titulná fotka: Mescherin: Kanoistika na Odre © DZT/Florian Trykowski

Fotka na slideri: Teutoburský les: Externsteine © DZT/Florian Trykowski

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.