German.Local.Culture. - Objavte rozmanitosť nemeckých miest

Oranienbaum-Wörlitz: Žena na lodi pred zámkom Wörlitz, záhradné kráľovstvo Dessau Wörlitz © DZT (Julia Nimke)

Tu bije srdce Nemecka

V pôvabných mestách sa stretávajú hrázdené domy s priemyselnou kultúrou a hrady s architektúrou Bauhausu. Umelecké remeslá, miestne špeciality a komplexné chute, čakajú na objavenie. Nemecko ponúka nekonečné možnosti! #FindYourCityBreak

Essen: Bývalí baníci zo Zollvereinu © DZT (Julia Nimke)

Baník ako sprievodca v bani

"Baňa spája minulosť, prítomnosť a budúcnosť," hovorí Peter Thiemann.
Bývalý baník je sprievodcom v essenskej bani Zollverein, kedysi najväčšej bani na svete, ktorá je od roku 2001 zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ako priemyselná pamiatka, kultúrne centrum a múzeum je dnes živšie ako kedykoľvek predtým!

Drážďanský festivalový orchester v Semperovej opere © Drážďanský hudobný festival (Oliver Killig)

Klasická hudba na veľkolepom pozadí

Drážďanský hudobný festival je jedným z najvýznamnejších festivalov klasickej hudby v Európe. Orchestrálne koncerty, komorná hudba a vystúpenia slávnych sólistov tvoria každoročne začiatkom leta špičkový program. Jedinečné je aj historické prostredie Drážďan, mesta s bohatou tradíciou a kultúrou.

Durínsky zemiakový chlieb © DZT (Mike Hofstetter)

Voňavé rozmanité pečivo

Od praclíkov po čierny vestfálsky ražný chlieb Pumpernickel: chlieb je v Nemecku neodmysliteľnou súčasťou každodennej kultúry a jeho rozmanitosť je dokonca súčasťou nehmotného kultúrneho dedičstva. Denne sa na predajných pultoch objaví viac ako 3 000 druhov pečiva. Každý región má svoje vlastné špeciality.

Objavte vašu vlastnú Turistickú krajinu Nemecko. www.germany.travel  

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.