Trenčín bude Európskym hlavným mestom kultúry

Historický úspech! Trenčín sa v roku 2026 stane Európskym hlavným mestom kultúry

Kandidatúra krajského mesta na tento prestížny titul spojila celý región. Podporu a súčinnosť vyjadrovali starostovia, primátori, študenti, umelci i široká verejnosť naprieč celým Trenčianskym krajom. Výsledky vyhlásili v piatok, 10. decembra 2021, na sociálnych sieťach Ministerstva kultúry SR.

Mesto Trenčín bude Európskym hlavným mestom kultúry ako druhé zo slovenských miest. Po Košiciach, sa týmto titulom bude môcť pýšiť už v roku 2026. Tentokrát sa oň uchádzalo až 8 slovenských miest. Spomedzi trojice finalistov, ktorými boli mestá Trenčín, Nitra a Žilina, sa napokon šťastie usmialo na mesto rozpínajúce sa pod hradom Matúša Čáka. O tomto historickom úspechu rozhodla medzinárodná odborná porota aj na základe osobnej návštevy Trenčína. „Nesmierne ma teší, že sa to podarilo! Blahoželám krajskému mestu Trenčín, pánovi primátorovi a najmä celému tímu Trenčín 2026. Od ohlásenia kandidatúry sa podarilo odviesť obrovské množstvo práce, no tá najťažšia ešte len začína. Boli a stále aj sme hrdým partnerom mesta Trenčín na celej ceste k zisku titulu, preto sme aj deklarovali spoluprácu pri plnení výziev, ktoré s tým súvisia. Som rád, že sa pre dobrú vec spojil naozaj celý kraj. S tak širokou podporou a úžasnou spoluprácou medzi samosprávami to asi ani nemohlo dopadnúť inak,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

Viac o regióne na: www.trencinregion.sk

Foto: https://www.facebook.com/trencinregion/

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.