Vianočná rozprávka v decembri

Ligotavé vianočné osvetlenie a vôňa vareného vína: vianočná rozprávka v decembri

Počas adventu sa všetko trbliece a ligoce. Jedličky sú posiate vianočným osvetlením, všade cítiť varené víno a deti každý deň s veľkým očakávaním otvárajú dvierka na adventnom kalendári.

https://www.germany.travel/en/campaign/christmas-markets/christmas-markets.html 

(please hyperlink to: https://tracking.germany.travel/jD2oC )

 

Norimberg: rodina na vianočnom trhu ©Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Jens Wegener

Vianočné trhy sú vrcholom adventu pre všetkých a pozývajú na pôsobivé prechádzky po uliciach plných sviatočne vyzdobenými stánkami. Kto má hlad, poteší sa perníkom, karamelizovaným jablkám a pečeným gaštanom. Ako vianočné ozdoby alebo darčeky pre najmilších sa hodia drevorezby z Krušných hôr, umelecké sklenené vianočné gule či remeselnícke výrobky z okolia.

 

Ľudové remeslá: maľovanie luskáčika ©Tourismusverband Erzgebirge e. V.

Aj mimo miest na vás čakajú zimné radovánky - napríklad prechádzky v snehu alebo s horiacimi fakľami, či stredoveké vianočné trhy, na ktorých prezentujú kováči, tkáči a výrobcovia kožených výrobkov svoje remeslo.

 

Bisingen: hrad Hohenzollern počas adventu ©Burg Hohenzollern/Roland Beck

Viac ako len vianočné trhy: advent je ideálny čas na to, spoznať Turistickú krajinu Nemecko z jej najromantickejšej stránky a zažiť prastaré tradície.

 

Foto na slideri: Brémy: vianočný trh na námestí Marktplatz s radnicou, Svetové dedičstvo UNESCO ©BTZ/Jonas Ginter

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.