Renesancia zeleniny a ovocia

Na Moravskom poli vznikla spoločnosť GENUSSPARTNER CARNUNTUM-MARCHFELD

V turistickom regióne Carnuntum-Marchfeld, medzi Viedňou a Bratislavou, sa rozhodli založiť si združenie milovníkov doma vypestovanej zeleniny. Dvanásť partnerov: od pestovateľov zeleniny, jahôd, špargle, artičokov, na Moravskom poli, až po vincúrov v regióne Carnuntum. Ponúkajú vynikajúce a kvalitné produkty a návštevník, či kupujúci môžu navštíviť ich „kuchyňu“ výrobu či pole napríklad s jahodami, teda nakuknúť do zákulisia.

Pre pôžitky a pestovanie lahôdok priamo z poľa, je vhodná veľmi úrodná časť Moravského poľa severne od Dunaja, kúsok od hraníc. Už dlhé roky je nám táto časť známa, napríklad aj región vína Carnuntum, teší sa popularite aj u slovenských milovníkov vín. Mladí, dynamickí  vincúri, ktorí úspešne pokračujú v tradícii pestovania hrozna po svojich starých otcoch i otcoch. Už neraz mnohí z nich získali významné ocenenia. A tak môžeme povedať, že región je akousi platformou stretnutia sa dobrej chute, regionálnych výrobkov. Návšteva priamo u producenta, vinára, bio farmára sa každému hosťovi bude páčiť.

Tento zväzok farmárov sa hlási spoločne ku kvalite, princípom poctivého spracovania potravín a ponúkajú vysoko hodnotné a kvalitné lahôdky a domáce produkty.

Kúpiť si ich môžeme priamo u nich, alebo na poli, či v pekných rustikálne zariadených predajniach, v tej ktorej obci. V predajni ponúka jeden nielen svoje vlastné produkty, ako napríklad jahody, ale aj iné, divinu, jogurty, čaje, sladké pečivo, chlieb, od kolegov farmárov, z tohto združenia. Okrem toho ponúknu záujemcom aj prehliadku vinice, s vincúrom osobne, či prehliadku jahodového poľa, samozrejme s ochutnávkou alebo organizujú rôzne podujatia, ochutnávky.www.genuss-carnuntum-marchfeld.a

K týmto producentom jestvuje brožúra - Producenti lahôdok (alebo tzv. Genuss Folder). Ich výrobky sú popísané, nájdete v nej otváracie časy, kedy majú svoj obchod otvorený a aké možnosti má hosť keď si želá produkty ochutnať, čas kedy je obchod otvorený, kalendár rôznych podujatí, ktoré sedliaci organizujú.

Novinkou je túra pôžitkov. GENUSSTOUR Carnuntum-Marchfeld. Koná sa každý rok v máji.  Celý den ponúkajú všetci dvanásti partneri program, prehliadky so sprievodom, ochutnávky pre celú rodinu. Návštevníci si môžu vybrať z bohatej ponuky a produktov. Túra trvá cca 1,5 hodinu a je zdarma!

K partnerom pre pôžitky na Moravskom poli patria:

ADAMAH BioHof, Glinzendorf

Spargelhof Magoschitz, Mannsdorf an der Donau

Bauernspeis Unger, Wagram an der Donau

Biohof & Ab-Hof-Laden Hubicek, Breitensee

Ab-Hof-Laden CP Obstbau Pelzmann, Berg

Honig Nuss Veredelung, Hainburg an der Donau

Weinbau & Buschenschank Gratzer-Sandriester, Prellenkirchen

Ab Hofladen Schafkäsebetrieb Raser, Pachfurth

Weingut & Gästezimmer Edelmann, Göttlesbrunn

Landgarten Snack-Shop, Bruck an der Leitha

Hechinger‘s Genussmarkt & Heuriger, Margareten am Moos

Die Rubin Carnuntum Weingüter, Weinbauregion Carnuntum

 

Informácie k jednotlivým partnerom pôžitkov v oblasti  nájdete na:www.genuss-carnuntum-marchfeld.at

Leták nájdete na:www.donau.com/prospekte

Telefonicky na čísle: +43(0)2163-3555 - kancelária Tourismusbüro Carnuntum-Marchfeld, kde si ju  zdarma môžete objednať.

Ďalšie informácie Vám radi poskytneme na marketing@kamkam.eu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.