Známy tenista ambasádorom

Svetová, tenisová hviezda reprezentuje švajčiarsky turizmus

Švajčiarsky tenista, pán Roger Federer, po rokoch, kedy Švajčiarsko pozitívne reprezentoval svojimi excelentnými športovými výkonmi a priateľským, skromným správaním sa, je oficiálnym ambasádorom švajčiarskeho turizmu. Uzatvára dlhodobú spoluprácu so švajčiarskou národnou centrálou pre cestovný ruch Switzerland Tourism (ST), a to s jedným, spoločným cieľom: prilákať hostí na  návštevu Švajčiarska s jeho energizujúcou prírodou.

Roger Federer a Switzerland Tourism budú spoločne rozvíjať aktivity v rámci globálnej propagácie Švajčiarska ako dovolenkovej destinácie. Táto podpora je v súčasnosti veľmi potrebná, pretože  aj Švajčiarsko zápasí s najväčšou krízou turistického ruchu od druhej svetovej vojny. Predstavitelia turizmu sú presvedčení, že nikto nie je lepšie pripravený na pomoc švajčiarskemu cestovnému ruchu, než táto švajčiarska ikona. „Je to dokonalá zhoda, pretože Švajčiarsko a jeho panenská príroda jednoznačne prispeli k Rogerovej nebývalej kariére,“ vysvetľuje šéf CEO ST Martin Nydegger. „Vždy som mal pocit, že kedykoľvek vstúpim na ihrisko, zastupujem Švajčiarsko. Kedykoľvek  je tam moje meno, hneď vedľa je švajčiarska vlajka. Som na to veľmi hrdý, celých 22 rokov, čo chodím na turnaje. A vždy to tak bude. Spojiť teraz sily s centrálou je tak pre mňa logickým krokom,“ hovorí pán Roger Federer v rozhovore s riaditeľom, Nydeggerom. Obaja sú nadšení zo začiatku dlhodobého partnerstva.

Energia zo švajčiarskej prírody

Komunikáciu aktivít začneme v priebehu apríla, so zameraním sa na európske mestá a na USA a Áziu. Séria atraktívnych a krátkych klipov predstaví Rogera Federera "nabitého" švajčiarskou prírodou. Na hlavnej web stránke, na adrese: MySwitzerland.com, budú môcť návštevníci objavovať Švajčiarsko Rogerovými očami. Predstaví svoje obľúbené miesta, švajčiarske TOP lokácie, ale aj tajné tipy. „Precestoval som celý svet a mojím obľúbeným miestom vždy zostáva Švajčiarsko. Je to krajina, po ktorej sa mi pri cestovaní najviac cnie," priznáva Federer.

Pódium je pripravené

„Switzerland Tourism zdieľa s Rogerom Federerom viacero hodnôt. Nadviazanie tohto partnerstva je pre nás jedinečnou a veľmi významnou príležitosťou, ako urobiť zmeny, zotaviť sa z výziev posledných mesiacov a vydať sa na ďalšiu cestu s mnohými míľnikmi,“ zdôrazňuje Nydegger. Roger Federer má veľkú motiváciu podporovať svoju rodnú krajinu a bude to robiť pre dobročinné účely. Finančné prostriedky za jeho pôsobenia v úlohe nového ambasadora centrály cestovného ruchu Švajčiarska, dostane Nadácia Rogera Federera, ktorá podporuje znevýhodnené deti vo Švajčiarsku. Pódium je  už tu – Switzerland Tourism a Roger sú pripravení stať sa oficiálnymi partnermi.

Pripravila: Beata Havranová 

Roger Federer hiking the Swiss Alps, Engadin, Graubünden, ©Roger Federer Roger

Federer/Switzerland Tourism Header, ©Switzerland Tourism

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.