Kemping v Žilinskom kraji

Ak sa spoja prechádzky v prírode, prekrásne výhľady, cyklovýlety, atrakcie pre rodiny s deťmi s možnosťou stráviť neopakovateľnú noc v kempe, perfektný výlet pre celú rodinu je na svete. Kempy v Žilinskom kraji sa nachádzajú na vynikajúcich miestach, stačí si len vybrať.

Kempy pri vode

Liptov patrí medzi top turistické destinácie na Slovensku, nachádzajú sa tu kempy, ktoré sa tešia veľkej obľube.  Mara Camping – ATC Liptovský Trnovec (na snímke) je výborným východiskovým bodom na turistiku do Nízkych či Západných Tatier. Navyše sa nachádza na brehu Liptovskej Mary a ponúka príležitosti na nekonečné kúpanie. Má výborné podmienky pre vodné adrenalínové športy, a tiež rybolov. Rovnako ako kemp ATC Marina Liptov – Bobrovník, ktorý poteší aj náročnejšiu klientelu. Tu si môžete požičať lode, či plachetnice a vyskúšať vodné športy. 

 

Malý autokemping ATC Jami na brehu Oravskej priehrady v Námestove je vhodný pre rodiny s deťmi, ale aj ľudí, ktorí obľubujú vodné športy, cyklistiku, turistiku a rybolov. Priamo v areáli sa nachádza požičovňa vodných atrakcií, elektro bicyklov či výstroja pre rybárov.

Zamerané na deti

Výborným tipom pre rodiny s deťmi je Kemping Villa Betula (na snímke) v Liptovskej Sielnici, ktorého súčasťou  je najväčší zábavný areál – Babyland s atrakciami pre deti aj dospelých, zvieracou farmou a konským rančom. Stredisko ponúka adrenalínové, športové a zábavné atrakcie. 

Camping Belá – Nižné Kamence sa nachádza v čarokrásnom prostredí národného parku Malá Fatra a patrí medzi najlepšie hodnotené kempy na Slovensku.

Kemp je vhodný pre rodiny s deťmi. Rozkladá sa na veľkom priestranstve s rozlohou 2000 m², kde vás nelimituje pridelená výmera pre váš stan.

Priamo v lese

Kemping Bystrina sa nachádza v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline. Vhodné miesto pre všetkých, čo si chcú oddýchnuť v pokojnom tichom horskom prostredí, kde počuť šum lesa a čvirikanie vtáčikov. Kemp získal ocenenie Kemp roku 2019.

Autocamp Račkova dolina sa nachádza 4 km od Pribyliny, neďaleko vstupu do turisticky známej Račkovej a Jamníckej doliny. Nádherné výhľady poskytuje scenéria Západných Tatier. Je situovaný priamo v lese, ponúka možnosti na oddych, hubárčenie, turistiku a cykloturistiku.

Autocamping Trusalová (na snímke) sa nachádza 20 km od Martina. Výhodou kempu je nádherné prírodné prostredie a blízkosť zaujímavých turistických lokalít Malej a Veľkej Fatry. Kemp je umiestnený v lese, pretekajú ním 2 potôčiky a návštevníci sa môžu ovlažiť v prírodnom splave priamo v kempe. V blízkosti sú tiež turistické trasy, cyklotrasy, lezecké a vodácke lokality. Autocamping sa v anketách obľúbenosti v posledných rokoch pravidelne umiestňuje na popredných miestach.

Na Orave dobre, na Orave zdravo. Isto si to pomyslíte, keď sa ocitnete v pomerne veľkom kempe na okraji Dolného Kubína. Kemp Tília Gäceľ sa nachádza v prírodnom prostredí, má vybudovanú riečnu trať pre vodný slalom a je vyhľadávaným miestom na splav.

PR článok realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

TEXT a FOTO: Žilinský turistický kraj

Viac info o kempoch v Žilinskom kraji nájdete na

www.northslovakia.com

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.