Expozície baroka už otvorili

Letná sezóna v znamení minoriadnej výstavy

Pre návštevníkov je od tohto víkendu opäť barokový zámok Márie Terézie otvorený. Návštevníci sa opäť môžu tešiť na výnimočné zážitky z objavovania rakúskeho imperiálneho dedičstva, pričom najvyššou prioritou aj naďalej zostáva zachovanie bezpečnosti a zdravia návštevníkov i zamestnancov. 

Dva pôvabné zámky princa Eugena na Moravskom poli, ponúknu návštevníkom vo svojich priestoroch unikátnu cestu do histórie v podobe mimoriadnej výstavy Sisi (od 15. mája do 20. novembra 2020 a po zimnej prestávke, od marca do októbra 2021). V loveckom zámku Niederweiden, ktorý je súčasťou komplexu dvoch zámkov, Schloss Hof, pod titulom „Cisárovná Sisi – žena a panovníčka“ predstavia stovky vzácnych exponátov zo zbierky cisárovnej Alžbety. Druhá časť mimoriadnej výstavy s názvom „Princ Rudolf – syn cisárovej Sisi“ na zámku Schloss Hof návštevníkov obohatí o unikátny pohľad na život a doteraz menej známe stránky jediného syna cisárovnej Alžbety, s ktorou si boli v mnohom podobní.

Areál zámku Schloss Hof, ktorý sa rozprestiera na ploche viac ako 70-hektárov, je priam ideálnym miestom na výlet pre celú rodinu. Okrem pôsobivej mimoriadnej výstavy zámok očarí aj historicky ladenou stálou výstavou, 15-hektárovou barokovou záhradou s bohatou kvetinovou výsadbou a idylickým statkom s pestrou faunou. Dobrodružné ihrisko, ihrisko s vodnými hrami a kontaktná zoo zostávajú zatvorené do odvolania. 

Dôležité opatrenia a odporúčania

Maximálny počet návštevníkov v priestoroch výstav, pokladní a obchodu podľa platných nariadení predstavuje 1 osobu na 20 m2. Taktiež je nevyhnutné dodržiavať odstup osôb minimálne 1 m a v priestoroch výstav, pokladní a obchodu nosiť rúška, resp. šatku na prekrytie úst a nosa. Návštevníkov prosíme, aby podľa možností využili platbu kartou resp. možnosť zakúpenia online lístka na www.imperialtickets.com. Môžu tak urobiť aj v krátkom čase pred vstupom.

Otváracie hodiny:      10:00 -18:00 hod.

TIP: Platnosť ročných vstupeniek sa predlžuje o dni, počas ktorých bolo nevyhnutné uzatvorenie zámockého komplexu Schloss Hof z dôvodu pandémie koronavírusu. Po pominutí dôvodov uzatvorenia budú ročné vstupenky bez potreby akejkoľvek aktivity zo strany návštevníkov automaticky predĺžené.

www.schlosshof.at/sk

Foto: SKB_A.E.Koller, Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Severin Wurnig

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.