Spoznajte Tirolsko vo vlaku aj pešo

Každý utorok a v stredu ponúka špeciálne Tourismusverband PillerseeTal romantický výlet s fakľam cez zasneženú zimnú krajinu a k tomu domáce špeciality pre hostí aj domácich.

Polhodinová, romantická prechádzka po zasneženom lese, či okolo jazera Pillersee, až po hostinec Eiblberg Einkehr v obci St. Jakob alebo až k hostincu jazera Pillersee. Pre hostí je pripravený rustikálny lounge a oheň praská v ohnisku pod holým nebom. Dobre zabalení v deke sa zohrejete horúcim čajom, či vareným vínom. V príjemnej izbe starého, historického  hostinca čaká tunajšia gazdinka s typicky tirolskými dobrotami. Po dobrej, teplej polievke ponúkne pani Monika rebierka pečené na drevenom uhlí so zemiakmi, pestrý šalát a mnoho rôznych príloh. V inom kúte tirolského údolia PillerseeTal zasa v izbe pri jazere hostinský Alex naservíruje domáce rybie špeciality, so zemiakmi z pekáča, s rôznymi omáčkami a šalátmi. Každý utorok ponúka turistická kancelária dovolenkárom aj domácim jedinečný zážitok. V utorok trasu k  hostincu Eiblberg Einkehr v St.Jakob in Haus   a v stredu si môžu hostia vybrať zasa Seestüberl pri jazere Pillersee. Program začne vždy o 17.30 hodine, návrat okolo 21.00 Uhr. Prihlásiť sa môžete na: info@pillerseetal.at alebo +43 5354 56304 alebo aj na:

www.pillerseetal.at

Tirolsko na koľajniciach

Štyri turistické zväzy spojili svoje sily v servise a v ponuke najmä v oblasti  udržateľnosti trvalého rozvoja a ekológie – ponúkajú elektronické karty pre hostí.!

Jednoduchšie to už snáď ani nejde: ubytovanie si zvolíte, nájdete v intrnete. Spravíte si Pre-Check a už pri príchod budete mať váš elektronický lístok  v telefóne a môžete hneď tento balíček výhod použiť. Hostia, čo s plánajú dovolenku či predĺžený víkend v regióne Kitzbuhlských Álp, si vychutnajú tento servis, službu, ktorá je naozaj vzorová. Ide o mestá v dovolenkovom regióne: Hohe Salve, Brixental, St. Johann in Tirol a Pillerseetal. Je tu dvetisíc prenocovaní, túto zimnú  sezónu platí  regionálna karta. Od obce Wörgl až po brány Kitzbuhlských Alp, jestuvje regionálna doprava, ktorá je zdarma! To všetko vám ušetrí už nákldy na príchod do regiónu. Ten, kto si rezervuje lyžarsky kurz alebo má záujem o zorganizovanie výletu, môže tak spraviť už počas príchovu do regiónu – dostane aj zľavy ( inapriek tomu, že regióny ponúkajú  rôzne pridružené služby ). Pri recepcii stačí váš podpis a už máte pripravený kľúč od izby. www.kitzalps.com

„Snažíme sa nielen o  to, aby naše služby mali iný rozmer nielen v kvalitnej službe pre klienta ako takej, ale najmä v oblasti  udržateľného rozvoja“ hovorí pán Stefan Astner, Geschäftsführer regiónu Ferienregion Hohe Salve. V regióne Kitzbuhlskych Alp máme regionálnu dopravu dobre vybudovanú. Vlaky, rýchlovlaky jazdia denne v pol hodinových intervaloch, pripojenie majú k autobusom, čo doplní kompletne ponuku. Mnoho mladých ľudí aj vďaka tomu nemá vodičsksý preukaz, pretože sa takto pohodlne a ekologicky vedia prepraviť z miesta na miesto. Snažíme sa upozorniť v tom pozitívnom slova zmysle na to, že dovolenkári môžu pohodlne prežiť aj tu dovolenku tak, ako sú zvyknutí na pohodlie doma. Defnitívne nepotrebujete ako dovolenkár žiadne auto aby ste prešl z bodu A do bodu B.“

Od penziónov s raňajkami až po 5 hvzdičkový hotel, je momentálne 80 percent všetkých dvetisíc ubytovacích kapacít, inovolvoaných do online Pre-Check a ponúkajú tutúto možnosť. Ušetrí to hosťovi vypĺňať pri príchode prihlasovací lístok, elektronickúkartu – lístokmôže využiť už pri príchode na dovolenku. Vďaka elektronickej „peňaženke“ ste vždy pripravený. Okrem toho, ako nám povedal pán Astner, jestvuje aj lístok výhod – zľava pre regionálnu dopravu. Všetky prádzninové regióny majú navyše aj ďalšie ponuky – „výkony“,ktoré zah’ňajú 50% zľavu – napr. od lyžiraskeho kurzu, zapožičania si lyží až po halu na lezenie,kúpalisko,múzeum alebo zľavu na ochutnávku pálenky u sedliaka.

Kitzbühlské Alpy – so sú štyri prádzninové regióny - Ferienregionen Hohe Salve, Brixental, St. Johann in Tirol und PillerseeTal a Kitzbühel s dvadsiatimi miestami, ktoré si zachovali po mnohé roky tiroslský šarm. Patria sem aj obce Hopfgarten, Kirchberg, St. Johann in Tirol a Fieberbrunn. Najsilnejšia je mnohoraká ponuka pre rodiny s deťmi a pre športových nadšencov. Športovci v zime majú v srdci Kitzbuglskych Alp možnosť preháňať sa na .takmer 1000 kilometrov zjazdoviek. Karta hosťa platí aj na vlak a rýchlo vlak.: všetci dovolenkári môžu využiť kartu v  týchto štyroch alpských regióniónich. Platí vo vlakoch REX a rýchlo vlakoch - S-Bahn n atrase o mesta  Wörgl až po Hochfilzen. Spolu je to 18 vlakových staníc na 66 kilometrov dlhej trase, cez Hopfgarten, Kirchberg, St. Johann in Tirol a Fieberbrunn. Vlaky jazdia v týžni denne v polhodinových intervaloch.. S touto investíciou udržateľnosti pre budúcnosti  je tento servis, služba vďaka spoločnosti  Kitzbüheler Alpen Marketing GmbH a rakúskym spolkovým železniciam: ÖBB a Zväzu dopravy Tirolska VVT. Je to vzorový projekt s regionálnym rozmerom. „Tirol auf Schiene“.

              www.kitzalps.com/autofrei, www.kitzalps.com, info@kitzalps.com

Foto: sportalpen, KurtTropper, kitzbueheleralpen-brixental, mirja geheye 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.