Užite si kulinársku rozmanitosť

Máločo hovorí o krajine a jej ľuďoch toľko, ako jej kuchyňa a s ňou spojené tradície. A Nemecko má v tomto smere čo ponúknuť. Ochutnajte a vychutnávajte!

Je jedno, či si vyberiete tradičný „hostinec“, vinárstvo alebo jednu z vyše 300 špičkových, resp. gurmánskych reštaurácií. Dobré vína sú v Nemecku tiež oceňované  ̶  preto pestuje vinič už takmer 80 tisíc vinárov na približne 102 tisícoch hektároch pôdy. Momentálne je v Nemecku už 13 vinohradníckych oblastí, kde sa vyrábajú vznešené vína.  

Jedlo a pitie vám ponúka šancu spoznať spôsob života 16 spolkových krajín a zbierať nezabudnuteľné zážitky: od severskej ryby „Pannfisch“, cez zelenú omáčku zo západného Nemecka po knedle, plnené taštičky „Maultaschen“ či pečené koleno na juhu. S nemeckou kuchyňou si každý príde na svoje.

Želáme vám krásnu a nezabudnuteľnú cestu pôžitkami v turistickej krajine ̶ Nemecko. Nechajte sa prekvapiť neobyčajnými gurmánskymi špecialitami.

Titulné foto: Deutsche Zentrale fur Tourismus e.V._Knut  Pflaumer
 
 

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínomKam za dobrou kuchyňou
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.