Tirolská zima ako v rozprávke

Malebná oblasť v tirolskom údolí Pillerssetal, len niekoľko desiatok kilometrov od Salzburgu, to sú obce Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee a Waidring.

Región vhodný pre rodiny s deťmi, sa stále viac stáva obľúbeným aj u českých a slovenských dovolenkárov, a nezáleží na ročnom období, či počasí. Snehová pokrývka je tu zaučená, čerstvo vyznačené a perfektne upravené bežecké trate, lyžovanie, sánkovanie sa, výlety na snežniciach, preteky psích záprahov, či free ride možnosti...to je nádherný  región, doslova pod pohorím Wilder Kaiser a v jeho okolí. Tirolská obasť Kitzbühlských Álp.

Neďaleko malebnej o Waidring, pri jazere Pillersee, čo by kameňom dohodil, tróni na tzv. Buchensteinwand drevený kríž Jakuba, pútnického kostola Jakobskreuz. Rarita, možno aj v Európe vôbec, drevený kríž  vidieť už z diaľky, veď napokon stojí vo výške 1.456 metrov, má 29,60 metrov a ak nemáte chuť ísť po schodoch až nahor, na vrchol vás pohodlne vyvezie výťah pre desať osôb. Kríž je zhotovený z drevených šindľov, má štyri vyhliadkové platformy a jednu najvyššiu, vo výške  28 metrov. O niekolko kilometrov ďalej leží obec Fieberbrunn, pred nedávnom „sa zosobášila“ so soľnohradským lyžiarskym regiónom, ktorý je známy aj ako lyžiarsky cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Avšak nielen to, od 09. do 15.marca, už po jedenásty rok, budú v Kitzbuhlských Alpách hostiť priaznivcov  severských disciplín, európsku elitu, vo free ride štýle - bude Swatch Freeride World Tour Fieberbrunn. Zažiť zimu v regióne Kitzbúhlských Álp vrelo odporúčame, ponuka hotelov a ubytovacích možností je bohatá, tak ako aj množstvo zjazdoviek: 270 kilometrov  vrátane free ride svahov i parkov, rôzne tipy pre malých i veľkých športovcov. 

Lyžiarsky pas do 12:30 hod. stoji 43,- €, od 12:30 hod.takisto. Denný pas si kúpite za 53,- €. Bežecké trate sú na 22 kilometroch  ako pre klasický  tak i skating štýl.

Využite bezplatnú prepravu autobusom vďaka karte hosťa. Tú dostanete v každom ubytovacom zariadení Plillersee regiónu. Bežecké trate vedú od  obce Hochfilzen, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee a Waidring. Vďaka karte hosťa za tieto bežecké trasy neplatíte, tak ako ani dieťa do 15 rokov. Inak stojí lístok na bežeckú trať na deň 5,- €.

Dobré je naplánovať si dovolenku s troma dňami aktívneho lyžovania a dvoma až troma dňami na bežkách. Pas na tri dni bežeckého lyžovanie stojí 10,- €. 

Viac na: www.pillerseetal.at a www.kitzalps.com

Beata Havranová, Fotogléria:Kitzbüheler Alpen Tourismus, BH

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.