Cirkus zaujímavý aj v zime

Množstvo free ride svahov, zjazdoviek, barov, dobrej hudby, to je Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Tento rakúsky región má vo svojom logu a popise, že je lyžiarskym cirkusom. A musíme povedať, doslova. Vynikajúca lyžiarska oblasť pre tých, ktorí radi lyžujú „of road“, mnoho parkov, mnoho trás rôzneho stupňa obtiažnosti, špeiálne info a check body, ale aj tých, ktorí milujú rýchlu jazdu a vydržia stáť na lyžiach bez prestávky celý deň...a lyžiarsky cirkus, preto, lebo sú svahy prepojené lanovkami, vlekmi, čo síce nie je dnes už nezvyčajné, ale poloha spojených obcí a svahov nad nimi vytvára akési kolečko- šapitó ako v cirkuse, všetky svahy sú s ďalšími spojené.

Novinkou je, že môžete zlyžovať až do blízkeho Tirolska, do obce Fieberbrunn, čo vám umožní za dobrého počasia pokochať sa pohorím Wilder Kaiser, a to je ďalší bonus tohto lyžiarskeho regiónu. Spojili sa dve spolkové krajiny, aby ponuka pri milovníkov zimy bola ešte bohatšia.

A cirkus snáď aj preto, že práve v  Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, sa po lyžovaní, či snoubordovaní, môžete dosýta zabaviť v baroch, tzv. Après Ski, priamo na kopci, či pri hoteloch, peziónoch...Après Ski sa tu píše veľkými písmenami. Odvšadiaľ hrá hudba, počuť spev, ubytovacie kapacity stoja tesne vedľa seba, všade sa hemžia ľudia, ideálne pre tých, ktorí si radi užívajú šport a zábavu aj do neskorých nočných, či ranných hodín. Prosto je tu zábava a cirkus. Nie nadarmo je práve Saalbach Hinterglemm Fieberbrunn najvyššie hodnotený v  škále najobľúbenejšej destinácie Après Ski, v Rakúsku.  

K tomu v každej horskej chate, ktorých je tu šesťdesiat, sa môžete vždy chutne najesť, všade dobre varia a to v rôznej cenovej kategórii. Mnohí z nás už dávno zabudli, aké to je hnať sa na drevených sánkach dolinou, avšak na kopci Reiterkogel si na všetky techniky rýchlo spomeniete. Vynikajúca možnosť ako si pripomenúť mladosť. Dráha má dĺžku 3.2 kilometra, šírku tri metre a večer je osvetlená, do 23:00 hodiny. Reiterkogelbahn je v obci Hinterglemm a sánkovať sa môžete s platným lyžiarskym pasom. Keď ho však nemáte, stojí lístok pre dospelého 13,- €, večerné sánkovania pre dospelú osobu kúpite za 25,- €.

Ak si budete plánovať cestu do tohto soľnohradského regiónu, odporúčame aspoň na päť dní, pretože tých ozajstných 270 kilometrov zjazdoviek, so sedemdesiatimi vlekmi, lanovkami, sedačkami, zdoláte práve za tento počet dní.  Jednodňový lyžiarsky pas stojí € 53,00. Z Bratislavy, smerom na Salzburg, cez nemecký "trojuholník" cez Lofer, ste autom v lyžiarskom cirkuse Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn za štyri a pol hodiny.

Objednať, rezervovať si lyžiarske pasy môžete na adrese:

www.saalbach.com

 https://skicircus.skiticketshop.com/saalbach/calculator/

Autorka: Beata Havranová

Fotografie: Tourismusverband Saalbach Hinterglemm

https://www.facebook.com/SaalbachHinterglemm/

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.