Raj dostupný každému...

Nemecké ostrovy – obľúbené miesto dovolenkárov.

Sú veľmi rozmanité, avšak jedno majú spoločné: dovolenka na niektorom z nich bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.

Nekonečné možnosti

Majú čaro, prírodnú krásu, sú dovolenkovými destináciami pre rodiny, cieľom pre oddych aj pre pôžitkárov, majú prímorskú atmosféru a oveľa viac. Vietor a vlny, more priamo na dotyk a nebo nad hlavou: nemecké Severné more vás očarí svojou liečivou klímou, nekonečnými plážami a prenádhernou prírodou. Ostrovy v Nemecku zaradili do Svetového dedičstva UNESCO: sú to plytčiny mora Wattenmeer, je tu úžasná klíma, atmosféra a fantastické výhľady, hotely ale aj gastronómia na najvyššej úrovni.

Vlastný kúsok raja

Na relax a wellness sú úžasné ostrovy Baltického mora a jeho prímorské letoviská a kúpeľné miesta, zálivy, kde budete úplne sami. Vnútrozemské ostrovy na juhu Nemecka sú ako stvorené pre romantikov a fanúšikov kultúry. Pláže posiate mušľami, lúky z morských rias a jemné morské bahno tvoria pre mnohé zvieratá zdroj potravy. Rozkvitnuté lúky, ktoré vznikajú z morskej vody sa na ostrovoch striedajú s bielymi plážami a dunami. Aj milióny sťahovavých vtákov si na svojich cestách vyberajú plytčiny Wattenmeer ako zástavku na odpočinok. Všetko v jednom: vzdialení od všedného dňa objavíte na nemeckých ostrovoch svoj vlastný kúsok raja.

www.germany.travel, BH

Titulné foto článku: Insel Mainau © Mainau GmbH/Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

Foto na slideri: Strand St. Peter-Ording ©Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Dipl. Fotograf Brunner, Ralf


Foto:  Juist © Kurverwaltung Juist/Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

Foto: Kulinarik © Kurverwaltung Juist/Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na dovolenkuKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínom
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.