Fascinujúca dovolenka v prírode

Nemecko je bohaté na prírodu a parky a nie hociaké

Radi sa hýbete v prírode? Tak vám vrelo odporúčame práve mohorakosť nemeckých prírodných parkov. Tie sú pre nás nie veľmi známe, a tak pod mottom: zažiť – vychutnať – uvoľniť sa, odporúčame naplánovať si dovolenku, do krajiny, ktorú náš čitateľ nepozná. Poznáme niektoré notoricky známe nemecké mestá, ale čo je v ich okolí, teda prírodné parky veľmi nie. Viete, že má Nemecko 104 pírodných parkov? Spájajú najkrajšie kraje Nemecka. Malebné  jazerá a kraj pozdĺž riek, ostrovov, mnoho bažín, či slatín, také úkazy  u nás na Slovensku alebo v Česku nepoznáme, lesné plochy a vysoké hory sú takmer všade prístupné návštevníkom. Tieto prírodné parky spolu, tvoria viac ako jednu štvrtinu územia celého Nemecka.

Pestrá a čiastočne jedinečná flóra a fauna ponúkajú nezabudnuteľné zážitky. Ak jestvuje kombinácia ochrana prírody a zotavenie sa  v nej, o to budete mať väčší zážitok z takej dovolenky. Prírodné parky v Nemecku, mnohé z nich sú biorezerváciami, či národnými parkami. Sú oázou hodnotnej kultúry a prírodnej krajiny, z ktorých mnohé patria k jedinečným na svete.  Môžete sa rozhodnúť, či si vyberiete pešiu chôdzu, jazdu na koni či na bycikli alebo plavbu loďou  Odmení vás nádherné okolie, s ktorým ani nerátate, že jestvuje, krásne zážitky, skvelo  sa uvoľníte a  získate dobrý pocit súzvuku s prírodou. Naplánujte si dovolenku do niektorého z nemeckých prírodných parkov. Obzvlášť pekne udržiavaná prírodná krajina, jej všestrannosť ako aj zvláštne rastliny a zvieratá: to tu všetko nájdete.

Vychutnajte si ich rôznorodosť!

V šestnástich, z celkového počtu národných parkoch, môžete vychutnať a obdivovať ich originalitu. V rozľahlej krajine môže chránená príroda bez prekážok tvarovať svoju pôvodnosť sama, a tak výsledkom sú pôvodné krajiny s rozmanitosťou zvierat a rastlín, romantické zákutia, nádherné plochy.  Mnohé nemecké parky sú aj pod ochranou UNESCO  - sú akýmsi rezerváciami biosféry. Ide o zaujímavé územia, ktoré majú svoju misiu: každá jedna z pätnástich UNESCO biosférových rezervácií je dôkazom s Deutsche Zentrale für Tourismus e.V. (DZT), fotografie:DZTo harmonickom spolunažívaní človeka s prírodou.. Naplánujte si dovolenku v Nemecku, v prírode, zažite harmóniu pri návšteve odľahlých lúk a tradičných dedín, túlajte sa po romantických viniciach a v malebných ovocných sadoch. Nebudete ľutovať, náš tip vám zaručí krásny oddych, zasa trochu inak. Možno ani nebude posledný.

Advetoriál sme vytvorili v spolupráci s Deutsche Zentrale für Tourismus e.V. (DZT), fotografie DZT:

Spracovala Beata Havranová

 www.gemany.travel

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.