Z Zermattu na horu Matterhorn

Tohto roku sa v Zermatte budú konať rôzne lákavé podujatia, ktorými si chcú Švajčiari pripomenúť historicky prvý výstup na túto magickú horu.

Matterhorn, majestátna hora pod švajčiarskym Zermattom, či ako jej Švajčiari hovoria „hora hôr“. Je vari najfotografovanejšia štvortisícovka v Alpách. Niet sporu o tom, že musí mať v sebe magické čaro, ktorému podľahli už tisícky alpinistov. A každému z nich sa vždy odmení prekrásnou vyhliadkou zo 4478 metrovej výšky.

Tohto roku sa v Zermatte budú konať rôzne lákavé podujatia, ktorými si chcú Švajčiari pripomenúť historicky prvý výstup na túto magickú horu: bolo to presne 14. júla 1865, kedy britský horolezec Edward Whymper dosiahol vrchol Matterhornu pod vedením horských vodcov bratov Taugwalderovcov. Pod mottom „Epoch Week“ sa na Riffelbergu vo výške 2600 m n. m. nad Zermattom bude konať množstvo letných divadelných a hudobných predstavení pod šírym nebom. Kto sa chce vydať po stopách prvolezcov, ten môže využiť zubačkovú lanovku. Pripomíname, že je to druhá najvyššie položená horská dráha v Európe, ktorá vyvezie turistov do cieľovej stanice Gornergrat (3089 m n.m.). Odtiaľ je už na dosah aj  panoramatická plošina a z nej nádherný pohľad na majestátny Matterhorn. Tá panoráma vyráža dych!

GK, Foto: Michael Portmann, Hannes Zaugg-Graf, Robert Bösch / Mammut, GGB

www.zermatt.chwww.matterhornparadise.ch

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.