Región Villach

Ticho hôr, mierne brehy krištáľovo čistej a teplej vody jazier, široká ponuka možností využitia voľného času – to je región Villach, nachádzajúci sa na južnej strane Álp, ktorý odzrkadľuje mnohorakosť rakúskeho Korutánska. So špeciálnou kartou - Region Villach CARD – môžete spoznať túto oblasť oveľa lacnejšie, akoby ste si mohli myslieť!

Majestátne hory v oblastiach Gerlitzen Alpe, Verditz, Mittagskogel, Dobratsch a Dreiländereck vytvárajú jedinečnú prírodnú kulisu, nepreberné množstvo príležitostí na vandrovanie v každom ročnom období. Regiónom Villach vedie aj časť vysokohorskej turistickej trasy Alpe Adria Trail, ktorá pretína 3 krajiny – Rakúsko, Slovinsko, Taliansko.

Iné príjemné zážitky sľubuje deväť nádherných jazier v regióne. Jazero Ossiacher See je obľúbeným „letoviskom“, ale ľudia ho spoznali aj vďaka festivalu Korutánske leto (Carinthischer Sommer). Najjužnejšie položené je jazero Faaker See, ktorého tyrkysovo modrá farba je vďačným námetom na dovolenkové fotografie turistov. V každom korutánskom jazere má voda kvalitu pitnej vody a jej teplota sa v priemere pohybuje okolo 28 stupňov! 

Centrom regiónu je veľmi sympatické mesto Villach, kde sa oplatí poprechádzať sa a vyplniť si voľný čas na rôznych kultúrnych podujatiach. Jednou z pridaných hodnôt mesta je rezort Villacher Thermen Resorts. V Rakúsku jedinečný, pretože tu priamo v bazéne vyviera liečivý prameň. Nedávno zrekonštruované kúpele pre verejnosť Kärnten Therme Warmbad-Villach sú absolútnou wellness špičkou v Európe.

Viac informácií nájdete aj na: https://www.facebook.com/regionvillach  

Novinka: Karta -  Region Villach CARD

Bezplatný inkluzív – program pre vašu dovolenku v regióne Villach! S kartou Region Villach CARD môžu dovolenkári od 1. mája do 31. októbra 2015 využívať rôznorodé ponuky na vyplnenie voľného času zdarma. Hosť si môže v mieste ubytovania flexibilne zvoliť o čo má záujem, v ponuke je päť rôznorodých programov naplnených zážitkami.

Poskladajte si vlastnú dovolenku

Aktívna dovolenka, bohatý program podľa vašich želaní, vandrovanie, cykloturistika, oddych pri jazerách. Poskladajte si vlastnú dovolenku priamo z miesta, kde ste ubytovaní. S kartou Region Villach Card už od 105 € na 3 noci na osobu vrátane raňajok, alebo od 210 € na 6 noci na osobu vrátane raňajok. Bukovanie je možné od 1.5. do 31.10.2015

Informácie a program: www.region-villach.at/card

NAŠE TIPY NA VÝLETY:

 • V Affenbergu pod hradom Landskron vás očaria vo voľnom výbehu žijúce japonské makaky. Môžete sa ich doslova dotknúť. 
 • Priamo na hrade Landskron sa odohráva predstavenie, v ktorom vám nad hlavami budú lietať orly, sokoly a sovy. Uvidíte, že aj dravce sa dajú veľmi šikovne skrotiť. 
 • Terra Mystica & Terra Montana v Bad Bleibergu otvárajú pohľady do  minulosti pôvodnej horskej krajiny.

Ďalšie ciele výletov a dovolenkové tipy si môžete vyhľadať cez aplikáciu „Region Villach App“ 

Hlavné podujatia a tipy pre rok  2015

 • 6.-10.5. Kult kuchyne pri jazere Faaker See („KüchenKult“)
 • 17.5. Deň bez áut pri jazere Ossiacher See
 • 19.-24.5. Korutánska Tour
 • 21.-25.5. Kabriolet festival pri jazere Faaker See
 • 23.-24.5. King of Kanzi
 • 3.-7.6. Festival vody pri jazere Ossiacher See
 • 5.6. Nočný polmaratón pri jazere Ossiacher See
 • 19.-21.6. Festival pre cyklistov: Alpe-Adria Bike Festival
 • 9.7.-26.8. Festival Korutánske leto (Carinthischer Sommer)
 • 26.7.-2.8. Cirkevná slávnosť  Villacher Kirchtag”
 • 28.-29.8. Triatlon pri jazere Faaker See - Panaceo Sport
 • 8.-13.9. Týždeň pre motorkárov „European Bike Week“

Radi vám bezplatne zašleme dovolenkový katalóg, či zostavíme program pre vašu individuálnu dovolenku!

Region Villach Tourismus GmbH, Töbringer Straße 1 • 9523 Villach-Landskron, Österreich /Rakúsko

Tel.:+ 421/ 04242/42000, E-Mail: office@region-villach.atwww.region-villach.at

FOTOCREDIT: Region Villach Tourismus GmbH

Spracoval Prokop Slováček

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.