Štajersko - termálna veľmoc

V týchto februárových dňoch je voda stredobodom pozornosti v celom štajerskom regióne. A nie je to voda hocijaká: vyviera z hĺbky vyše tritisíc metrov a má jedinečné účinky na ľudský organizmus.

Miestni jej využitie neustále zdokonaľujú rozširovaním služieb a pestrým programom. Tento fakt viedol k tomu, že všetkých šesť lokalít s termálnou vodou spojilo svoje sily do spoločnej aktivity pod názvom Lange Nacht der Thermen (Dlhá noc v termáloch). Potrvá až do 22. marca 2015. Treba dodať, že jedinečnosť prameňov v Štajersku je aj v tom, že každý zdroj má vlastné zloženie a charakteristiku. Spolková republika Štajersko patrí po dlhé roky k najznámejším regiónom s termálnou vodou.

Napríklad v termálnom parku Bad Radkersburg ponúkajú rôzne aktivity pre kúpeľných hostí pod dozorom expertov v novej saunovej dedinke a zaujímavá je aj  mystická projekcia filmu, ktorá vráti klientov do čias začiatkov využitia miestneho termálneho prameňa. Liečebný dom Bad Gleichenberg sa zasa každý pondelok prezentuje tým, že ponúka erudovanú prednášku o konkrétnych  liečebných účinkoch miestneho prameňa. V čase od 5. do 7. marca bude v znamení „Dní zdravia“, kedy sa návštevníci dozvedia ako majú využiť účinky miestnej termálnej vody na pleť. V Loipersdorfe ponúkajú vychádzky k prvým lokálnym prameňom termálnej vody. Novinkou je slnečná sauna. Tá spolu s najväčším sopečným kúpeľom v Rakúsku láka návštevníkov najviac. Hodno spomenúť aj Bad Blumau, tieto kúpele majú rozsiahly bazén pre plavcov, saunu s perličkovým kúpeľom. Z iného súdka je kúpeľný dom Bad Waltersdorf, známy jedinečnými kaskádami. Hostia si tu môžu zmerať rôzne hodnoty, napríklad veľkosti a stavbu svalov, cukor, tuky... Napokon je tu ešte aj Sebersdorf, lokalita s bohatou ponukou programom a exkurziou cez H2O hotel a tzv. H2O termálny areál.                                                                          

www.thermenland.at, www.genusscard.at

Spracovala GK, foto: www.thermenland.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.