Naj, naj, anjelské....trhy

Inšpirujte sa ponukou z Nemecka, kde nájdete nespočetné množstvo tradičných Vianočných trhov. Každý z nich je iný, každý má svojskú atmosféru. Ponúkame vám aspoň dve krátke ochutnávky.

Znie to neuveriteľne, ale vianočný trh v Lipsku po prvý raz otvorili už v roku 1458, a preto patrí k najstarším v Nemecku. A nielen to. Je vraj jedným z najkrajších, čomu vďačí za svoju kulisu. Tú mu vytvára historické jadro mesta. Každoročne si tu rozloží svoje stánky do 250 výrobcov s typickým vianočným sortimentom, obohateným o domáce špeciality. Ponuku dopĺňa aj „Alt Leipzig“, historický trh, podobný viedenskému Naschmarktu. Ovocie, zelenina, ryby, kvety..Na svoje si tu prídu aj deti, pre ktoré je v prevádzke miniatúrna železnica a rozprávkový les. Celkovú atmosféru „prikrášľujú“ aj hudobné koncerty z neďalekej Thomaskirche. (www.leipzigerweihnachtsmarkt.de)

Anjelské trhy v Kolíne

Inú nádhernú kulisu vianočnému trhu zasa v Kolíne vytvára impozantná stavba Dómu. Priamo pred jeho bránami sa rozprestiera 160 pavilónov s umeleckými výrobkami, medzi ktorými dominujú predovšetkým anjeli rôznych tvarov a veľkostí. Na Rudolfovom námestí je zasa rozprávkový svet, určený deťom a čím bližšie k rieke, tým je predvianočná ponuka pestrejšia... Dokonca sa tu predvádzajú piráti so žonglérskym umením a kto chce môže sa s nimi preplaviť cez rieku  Rýn.(www.koelnerweihnachtsmarkt.com). Viac o nemeckých Vianočných trhoch nájdete na: www.weihnachtsmarkt-deutschland.de

GK


 

 

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.