Terchová – dovolenka pod dohľadom Juraja

30 May 2017

Na severe Slovenska, v okrese Žilina sa nachádza malebná obec Terchová. V minulosti toto miesto preslávil najmä jej do dnes známy rodák, slovenský zbojník Juraj Jánošík. Aj preto sa na jednom vŕšku týči sedem a pol metrová oceľová socha Juraja Jánošíka, ktorú postavil sochár Ján Kulich v roku 1988 a jej autorom je akademický sochár Ján Kulich, Odhalili ju pri príležitosti 300. výročia Jánošíkovho narodenia.

Obec je taktiež známa svojou kultúrou a to najmä terchovským folklórom, ktorý sa odovzdával z generácie na generáciu. Prvotne to bol spev, trávnice, píšťalky a neskôr sláčiková hudba. V minulosti si sláčikové nástroje vyrábali muzikanti sami z drevených prepraviek „krabíc“. Vďaka tomu sa terchovská hudba často nazýva aj krabicová. Každoročne, v letných mesiacoch sa tu koná folklórny festival – Jánošíkove dni.

Okolie Terchovej - príroda Malej Fatry zároveň ponúka množstvo krásnych miest na turistiku alebo len príjemné dlhšie prechádzky. Na svoje si prídu aj cyklisti či horolezci. V okolí sa nachádza aj množstvo atrakcií nie len pre deti – lanová dráha, zoskok s padákom alebo známy terchovský vláčik.  Jedno je isté, že návštevou tohto miesta sa nudiť nebudete. V celej Terchovej nájdete nemalý výber reštaurácií, salašov občerstvení a ubytovaní v podobe hotelov, penziónov alebo dreveníc.

Apartmány Skalka v Terchovej sa nachádzajú v tichej a príjemnej lokalite, no zároveň blízko centra. Ubytovanie ponúkajú v trojlôžkových alebo štvorlôžkových plne vybavených apartmánoch s vlastnou kuchynkou, toaletou a sprchou. Faktom je, že v týchto apartmánoch sa vďaka interiéru, ktoré je prevedené v drevenom štýle budete cítiť ako na chalupe. Možné je aj trávenie času v záhrade s kamarátmi, spoločné grilovanie a takisto aj deti si užijú príjemný čas v prostredí veľkého vybaveného ihriska. 

BH, SLO, PR, Foto: terchova.sk

www.skalka-terchova.sk

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.