Sweet Food priamo z kiosku

Kam za dobrou kuchyňouKam za dobrým tipom

Alain Ducasse, je v Paríži veľkým pojmom. Hviezdny kuchár,  je od roku 1999 šéfom celého impéria 24 reštaurácií, 5 hotelov a 3 kuchárskych škôl. Je aj šéfom legendárnej reštaurácie „Jules Verne“ na 2. poschodí Eiffelovky.

Novinkou je, že sa Alain Ducasse spojil s ďalšími dvoma majstrami kuchárskeho umenia a niekoľko mesiacov vymýšľali, kým vynašli novú špecialitu v oblasti rýchleho občerstvenia, ktorá  by ulahodila labužníkom. A výsledok? Zrodil sa prvý „Sweet Food“ kiosk v blízkosti Eiffelovej veže. Ponúkajú v ňom čerstvé špeciality z lístkového cesta v štýle veterníkov so sladkými a slanými plnkami. Tento trend „street food“ stále väčšmi silnie síce aj vo svete, ale Alain Ducasse prišiel s originálnou ponukou, o ktorej hovorí už celý Paríž. Tak ak budete v Paríži, máme ďalší tip pre vás čo stojí za to ochutnať...

Alain Ducasse je jediným kuchárom, ktorý získal 3 Michelinove hviezdy. Jeho „Choux d‘enfer“  asi ako „neskutočne dobré pečivo – veterníky“ kiosk je otvorený od 9:00 až do 20:30 a v ponuke sú 3 druhy sladkých a 9 slaných veterníkov. Okrem toho je aj dizajnérom, samozrejme kuchárom i učiteľom kuchárskeho umenia.

Spracovala Gabriela Kopicová

http://www.rendezvousenfrance.com/

http://www.alain-ducasse.com/


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.