Novinky na zámku Eckartsau

Obľúbená cyklistická trasa Donau – Radweg, vedie aj popri barokovom zámku Schloss Eckartsau, len niekoľko kilometrov od Bratislavy.

Kedysi bol zámok obľúbeným pre jeho malebnú polohu v divokej prírode a preto, že vtedajší panovníci si prišli oddýchnuť na poľovačku, v srdci národného parku Dunajské luhy. Leží takmer v strede trasy medzi Viedňou a Bratislavou.

Dnes je zámok Eckartsau vyhľadávaným miestom oddychu, má nádherný, obrovský park, prístupný verejnosti a s možnosťou občerstvenia v tunajšej kaviarničke s terasou na nádvorí zámku. Zámok je od konca marca už otvorený v ďalšej sezóne. Novinkou tohto roka je nové prírodné ihrisko "Dar stromov", kde sa deti hravou formou naučia o stromoch, lese a prírode vôkol.  Vytvorili ho z prírodných materiálov a v dizajne, ktorý kopíruje prírodu vôkol zámku, kde sa rodiny s deťmi hravou formou dozvedia viac o prírode o živote v nej, o živočíchoch, stromoch, kombináciou zážitku, zapojenia motoriky, pohybu, emócie, to všetko na jednom mieste.

A dňa 11. júna, nedeľu, si zapíšte láskavo do kalendára! Bude sa tu konať obrovská slávnosť pre rodiny.

Ďalšie dni budú aj tu prehliadky so slovensky hovoriacim sprievodcom a to:

7. mája, 4. júna., 2. júla, 6. augusta, 3. septembra a 1. októbra.

Iné podujatia na zámku:

30. apríla, 7. a 14 mája a 21.mája – koncert na zámku Eckartsau  - Schlosskonzerte Eckartsau, tzv:  „Časy leta“, od východu slnka až po poludnie a následne pri západe slnka je svet odetý do svetla, iných farieb, všetko za sprievodu hudby.

11. júna sa koná festival pre rodiny „Zelená letná nálada“ letný festival v parku zámku pre celú rodiny. Hudba, kulinárske dobroty, hry a zábava, pre malých i veľkých.

Zámok Eckarstau postavili v 12. storočí. Kedysi cisársky poľovnícky zámok, je dnes súčasťou Národného parku Dunajské luhy a spravujú ho rakúske štátne lesy. Autorom stavby bol Fischer von Erlach d.J., dvor zámku staval cisársky poradca pre stavby, Viktor Siedek.

Detaily a ďalšie informácie nájdete na: www.SchlossEckartsau.at

Foto: Schloss Eckartsau - Krawczyk_OBf Archiv, Schlosspark_FC Peter Podpera, FC OBf-ArchivFrank Helmrich, Schloss-Eckartsau - OBf Archiv Panzer

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.