Rolling Stones v Bratislave

Kam za oddychomKam za dobrým tipom

V objektíve Rolling Stones

Na konci januára, presne 29. v stredu, v  Kine Lumière v pravidelnom cykle Music & Film si budeme mať možnosť pozrieť digitálne zreštaurovaný film v plnej kvalite obrazu i zvuku, The Rolling Stones – Some Girls: Live in Texas ´78. Tento film vznikol počas turné na podporu albumu Some Girls.

Ide o záznam koncertu britskej kapely The Rolling Stones. Ten sa konal  v  texaskom meste Fort Worth a kapela v zložení Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood, Charlie Watts a Bill Wyman na ňom pred trojtisícovým publikom podala vynikajúci výkon. Koncert zaznamenali na 16 mm film a tridsať tri  rokov ležal zabudnutý na policiach v archíve. V roku 2011 odborníci materiál zreštaurovali do HD kvality,  remixovali zvuk a remastrovali z pôvodných viacstopových nahrávok na DD5.1..

Na zázname koncertu skupiny The Rolling Stones z roku 1978 odznelo sedem piesní z ich vtedy aktuálneho albumu Some Girls, ale aj hity z predchádzajúcich albumov ako napríklad Honky Tonk Woman, Brown Sugar či Jumpin‘ Jack Flash. Podľa Mira Ulmana sa toto turné, ktorého motto znelo Návrat ku koreňom, považuje za jedno z najlepších vystúpení kapely. Hovorí, že „pódium bolo úplne jednoduché a dominovala na ňom samotná kapela a jej hudba. Tá bola oveľa surovejšia a nabitá energiou. Na tvárach členov kapely vidieť, že si to užívajú, ale súčasne sa sústreďujú na to, aby podali čo najlepší výkon. Záznam z koncertu je jedinečná šanca vidieť Micka Jaggera ako 35-ročného mladíka a The Rolling Stones v ich vrcholnej forme“.

Skupina The Rolling Stones vznikla v roku 1962 v Anglicku. Preslávila sa najmä začiatkom 60. rokov a je jednou z mála kapiel, ktoré vydržali dodnes. V rebríčku päťsto najlepších albumov všetkých čias, ktorý vydal časopis Rolling Stone, má desať albumov, z toho jeden v prvej desiatke. Vstupenky na projekciu si  môžete zakúpiť v pokladni Kina Lumière denne od 17.00 do 20.00 hod. alebo cez sieť Ticketportal. Lístok stojí 6,- €. Trailer k filmu The Rolling Stones – Some Girls: Live in Texas ´78 nájdete na: https://www.facebook.com/events/408594579271212/.

Spracovala Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.