Bregenzský les v znamení lásky

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam za športom  v zime

Pod mottom „zažiť lásku“ pozýva celá dedina, vysoko položená obec v Bregenzskom lese (rakúska spolková krajina Vorarlberg) Damüls, od januára do apríla 2023 k zaujímavým a neobyčajným podujatiam.

Damüls: rozhovory, filmy, výstava a koncerty, „objasnia“ čo je pojem láska. Na desať otázok odpoviete na túre lásky. Chuťové poháriky „otestuje“ špeciálna večera, a to na svätého Valentína, 14. februrára 2023. Všetky aktivity, doplnia organizátori v turizme rôznymi epizódami vo forme podcastov.

Pre túto zimu sa známe zimné stredisko Damüls vmysleli dačo zvláštne: malé fajnové podujatia s motívom témy láska. Čo láska znamená,  aké sú jej formy, ak ju cítime. Otázky na tému lása dostanú aj umelci a osobnosti. Tak napríklad„ Hovorme o nej“ bude program na troch kráľov 6.januára 2023 v spoločenskej sále obce Damüls. Filmové večery zasa pre malú skupinku, približne šesnásť hostí sa konajú v hoteli Hotel Alpenstern.

Osem fotografov, k tomu texty melódie a vône prezentuje zasa výstava „Liebes-Art“, tá je od januára do apríla v múzeu  FIS Ski-Museum. Piesne „Lieder zum Lieben“ - hrajú muzikanti  z regiónu počas styroch večerov v hoteli Hotel Gasthof Adler.

Rozprávania a počúvanie bude zasa v marci „ Večery a príbehy lásky" , 17. marca 2023 v hoteli Hotel Restaurant Alpenblume. A pohyb krásnou krajinou Bregenského lesa bude od Unterdamüls  do Oberdamüls. Na celej trase vandrovačky pripravia pre vás desat otázok. A na sväteho Valentína 14. februára, vás rozmaznajú večerou v reštaurácii Restaurant Nevo - budete mať " Večeru na zamilovanie ".

Od januára 2023 budete môcť sledovať epizódy a rozprávanie o láske, v podcastoch v podaní známych a menej známych umelcov a osobností.

Damüls Faschina. Obec v rakúskej spolkovej krajine Vorarlbersko – raj pre športovcov a dobroduhov, miesto inšpirácie, pokoj, obec s nefalšovanou prirodou a kultúrnymi pokladmi. Každý tu nájde niečo do čoho sa zamiluje. Objavte aj vy, "vaše" miesto, ktoré budete mať radi, pracovníci turizmu z obce Damüls vám pri výbere toho pravého pomôžu.

Viac informácií o tomto nádhernom a nepoznanom regióne Rakúska na: www.bregenzerwald.at

Foto: Biohotel Schwanen Bizau - Roswitha Schneider, Huber Images - Damuls-Faschina Tourismus,

Emanuel Sutterluty - Au-Schoppernau Tourismus, Martin Morscher

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.