Ferrata aj pre deti

Kam na dovolenkuKam za športom v leteKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Otvorili detský via ferratový areál v Novej Bani. Ten zatraktívni lokalitu Zvonička, ktorá je obľúbenou turistickou destináciou. Lokalita je aj pútnickým miestom a sú tu i miesta, spojené s banským náučným chodníkom. Vybudovanie detského via ferratového sveta finančne podporila Rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja cez členský príspevok v oblastnej organizácii cestovného ruchu Región Gron.

Celý ferratový areál je rozdelený na tri sektory. V sektore Gitara je vybudovaný traverz celej čelnej steny o dĺžke 60 metrov. Taktiež je prepojená 4 metrovým mostom s lanovou sieťou. V sektore Sokolie hniezda sú vedené ferratové mosty k dreveným ochodziam, ktoré sú upevnené okolo neďalekých stromov. V poslednom sektore Zvonička musí návštevník prekonávať rôzne prekážky vo výške, či už je to balansovanie na lanovom alebo drevenom moste, prechod vertikálnou sieťou, alebo liezť po skale. Obtiažnosť ferratových trás je B a C a sú prioritne určené pre menej skúsených lezcov a deti od 8 rokov. Ferratové sety si bude možné zapožičať priamo na Zvoničke, cena jedného setu je 5,- eur na celý deň. Cez letné prázdniny bude areál otvorený každý deň, od ôsmej hodiny. V školskom roku to bude od piatku do nedele, podľa aktuálnych otváracích hodín, avšak pre školy a skupiny od 10 ľudí bude možné telefonicky sa objednať i počas pracovného týždňa.

Našou snahou je, aby sa Zvonička okrem rekreačno-oddychového areálu stala i východiskovou, turisticko-informačnou zónou pre návštevníkov s plnohodnotnými službami,“ dopĺňa primátor mesta, pán Branislav Jaďuď.

Viac o regióne Hron:www.regiongron.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.