Opäť jar na zámku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínom

Areál barokového zámku Schloss Hof opäť po roku otvoria pre verejnosť. Budú sa tu konať veľkonočné trhy ako aj mimoriadna výstava. Podniknite výlet na miesto, kde sa snúbi krása prírody s čarom histórie. 

Obľúbené podujatie na rozkvitajúcom statku

Statok niekdajšej vidieckej rezidencie Márie Terézie sa počas piatich víkendov v období 19. marca – 18. apríla, stane dejiskom veľkonočných trhov. Desiatky vystavovateľov ponúknu pestrý sortiment jarných dekorácií, vajíčka zdobené rozmanitými technikami, nápadité kvetinové aranžmány pre dom, byt, záhradu či balkón.

Lahodné jedlá a nápoje z regiónu

Radosťou pre chuťové bunky budú zaiste lahôdky miestnych výrobcov. Sladké, slané i pikantné vône sa budú vznášať nad rozkvitajúcim statkom. Atmosféru prichádzajúcej jari dotvorí melodický hudobný sprievod v podobe lokálnych umelcov.

Program pre celú rodinu

V znamení pestrosti sa bude niesť aj sprievodný program. Detskí návštevníci môžu v kreatívnych dielničkách popustiť uzdu fantázií a z pripravených komponentov vytvoriť nádherné jarné dekorácie či pestrofarebné drobnosti pre svojich blízkych. Pobyt na zámockom statku a v rozsiahlych záhradách obohatia jazdy na poníkoch, návšteva zvieratiek či šantenie na detskom ihrisku. Netreba zabudnúť ani na program, ktorý si pripravil veľkonočný zajačik. Jeho tajné skrýše budú po celých záhradách. Nájsť ich, bude určite zábava pre celú rodinu. Jazda na koči iste poteší malých i veľkých. Previezť sa areálom ako za čias Márie Terézie, je jednoducho nezabudnuteľný zážitok. 
Veľkonočné trhy vrcholia počas veľkonočného víkendu, kedy nemôže chýbať pre Rakúsko tradičné hľadanie vajíčok. Túto aktivitu obľubujú dievčatá i chlapci a okrem množstva zábavy prináša aj sladkú odmenu.Do novej sezóny s novou výstavou

Po preskúmaní exteriérov rozsiahleho zámockého areálu nevynechajte ani skvelú výstavu v zámockých komnatách. Exkluzívne exponáty z viedenského Hofburgu vás očaria v jedinečnej kompozícii a nápaditom prepracovaní. Tohtoročná expozícia pod názvom „Poklady z kolekcie cisárskeho striebra“ je rozdelená do dvoch častí. Na zámku Schloss Hof máte možnosť vidieť desiatky exponátov z bývalej komnaty s dvorným striebrom a stolovaním Viedenského dvora. Predmety vysokej estetickej a remeselnej kvality sú skutočným kultúrnym pokladom. Výstava pútavo odkrýva príbeh stolovania z čias  Márie Terézie. Milovala ázijský porcelán, ale i nádherné súpravy z domácich a francúzskych manufaktúr. Prepychové kúsky zo striebra a zlata sú ukážkou okázalého stolovania na cisárskom dvore. Kompozícia výstavy je už tradične doplnená množstvom zaujímavých historiek zo života šľachty.

Lovecký zámok odkrýva pohľad do zákulisia

Časť vzácnych predmetov z Komnaty s dvorným striebrom a stolovaním v Hofburgu bude mať počas tejto sezóny svoje miesto aj v loveckom zámočku Niederweiden. „Tajomstvá z kuchyne – pohľad do zákulisia“, taký je názov druhej časti výstavy, umelecké diela i dobové predmety z kuchyne, vďaka ktorým sa dozviete viac o hospodárskom chode a úlohách služobníctva na cisárskom dvore. Výstava je zameraná na obdobie cisára Františka Jozefa a poukazuje nielen na prepych, ale aj kontrast medzi realitou a štylizovanou ilúziou.

Ponuka bohatá i rozsiahle exteriérové možnosti, ako aj nádherné výstavy v zámockých komnatách sú zárukou jedinečného výletu neďaleko slovenských hraníc.

Veľkonočné trhy: 19.-20.3 I 26.-27.3.I 2.-3.4. I 9.-10.4. I 16.-18.4. 
10:00 – 18:00 hodiny

Ceny vstupného:
Vstupné na veľkonočné trhy:
Dospelý: 8,-€ I dieťa (6 – 18 rokov) 3,50 € I rodina (2 dosp.+ max. 3 deti) 19,50 €
Vstupné na veľkonočné trhy a vstup do zámkov Schloss Hof a Niederweiden:
Dospelý: 19,-€ I dieťa (6 – 18 rokov) 11,-€ IRodina (2 dosp.+ max. 3 deti) 49,-€

Ročná vstupenka: 
Dospelý: 40,-€ I dieťa (6 – 18 rokov) 23,-€

Aktuálne je vstup na podujatia a do zámku Schloss Hof bez akýchkoľvek kontrol, v interiéroch je však nutné nosiť respirátor FFP2.  Z dôvodu neustálych zmien vás zdvorilo žiadame, aby ste si pred vašou návštevou overili informácie na webovej stránke  www.schlosshof.at/sk.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmeny.

Foto: SKB_Astrid Knie, Jutta Kirchner

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.