"Slovenské dni” v Národnom parku v tomto roku

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Mimoriadna ponuka pre návštevníkov zo Slovenska v termínoch 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra, 2. októbra, 16. októbra a 1. novembra 2021 v návštevníckom Centre národného parku (schlossORTH Nationalpark-Zentrum), Orth an der Donau (len 35 km od Bratislavy!)

SLOVENSKÉ DNI

1. Prehliadka výstavy "DonAUräume” (tématika NP) so slovenským sprievodcom, informačný materiál v slovenčine.

 • Začiatok prehliadky v slovenčine: o 10.30 a 16.30 hodine.
 • Miesto stretnutia: vstupná hala zámku schlossORTH
 • Dĺžka prehliadky so sprievodcom: cca. 1 hodina.

Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže s výstavou: „Na vzostupe. Návrat orliaka morského“, ďalej informácie v salóniku NP Nationalparklounge a individuálna prehliadka Zámockého ostrova Schlossinsel s podvodnou pozorovateľňou (plán s popisom jednotlivých stanovíšť dostanete tiež v slovenskom jazyku pri vstupe).

Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny.

2. Tematická prechádzka do prírody so slovenským sprievodcom NP

 • Začiatok prechádzky v slovenčine: o 12.00 a 14.30 hodine.
 • Miesto stretnutia: vstupná hala zámku schlossORTH
 • Dĺžka trvania prechádzky so sprievodcom: cca. 1,5 hodiny.

Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka zámockého ostrova (Schlossinsel) s podvodnou pozorovateľňou, salónik Národného parku (Nationalparklounge) a výstava „Na vzostupe. Návrat orliaka morského“ vo vyhliadkovej veži (individuálne).

Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny.

Zľavnené vstupné počas týchto dní: 20% v porovnaní so stálymi cenami: Celková výška vstupného (programový bod 1 alebo 2):

 • dospelý: € 8, 80
 • deieťa a mládež od 6 do 19 rokov, študent: € 4,80
 • rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti): € 18,40

Okrem toho platí denná ponuka v zámku schlossORTH (denne do 1. novembra 2021): Zámocký ostrov (Schlossinsel), salónik Národného parku (Nationalparklounge) a výstava „Na vzostupe. Návrat orliaka morského“ vo vyhliadkovej veži – bez sprievodcu, individuálne.

 • dospelý: € 4,50
 • dieťa a mládež od 6 do 19 rokov, študenti, seniori: € 3,-
 • rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti): € 9,-

V prípade Vášho záujmu o prehliadky (schlossORTH) alebo exkurzie pre skupiny v slovenskom jazyku nás kontaktujte na uvedenej e-mailovej adrese: schlossorth@donauauen.at alebo marketing@kamkam.eu

Nedávno sa v spolupráci s odborníkmi zaviedli nové opatrenia pre bezbariérové environmentálne vzdelávanie s cieľom umožniť aj ľuďom so špeciálnymi potrebami účinnejšie spoznávať prírodu: teraz sú k dispozícii hmatové prvky ako aj audio texty. Okrem toho je pre deti pripravené tiež nové rozšírené ihrisko. Vstup pre psov je zakázaný. Územie ostrova pri zámku poskytli národnému parku bezplatne Rakúske spolkové lesy!

Ešte viac na: www.donauauen.at

Foto: Beata Havranová a schlossORTH Nationalpark-Zentrum

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.