Hry na zámku Kobersdorf

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Ak máte radi divadlo, osobitne letné predstavenia pod holým nebom a v nezvyčajných kulisách, "Zámocké hry Kobersdorf " 2013 sú pre vás to pravé. Zámok Kobersdorf je totiž už mnoho rokov miestom takýchto kultúrnych divadelných stretnutí. Tento rok zažívajú hry už svoju 42. sezónu. Už desať rokov, a veľmi úspešne, je ich intendantom obľúbený rakúsky herec Wolfgang Böck. Aktuálnym ťahákom je predstavenie "Dáma od Maxima" .Jej premiéra bola už 2. júla. Odvtedy si jej protagonisti vyslúžili mnoho potlesku a veľký záujem presvedčil organizátorov pridať navyše zopár predstavení. Dielo francúzskeho dramatika Georgesa Feydeausa je fraškou s brilantnými dialógmi a vtipnými pointami. Predstavenie, ktoré sa od jeho uvedenia v roku 1900 dočkalo v Paríži 600 repríz, uviedol pre Zámocké hry v Kobersdorfe medzinárodne uznávaný režisér Patrick Guinand.

Zo spiacej šípkovej Ruženky skvost

Pôvod zámku Kobersdorf, neďaleko od mesta Eisenstadt v spolkovej krajine Burgenland, môžeme hľadať ešte v gotike. Bola to hradná stavbu zo začiatku 13. storočia. Pod vládou rôznych šľachtických panovníkov, napríklad aj Habsburgovcov či kniežaťa Esterházyho, dostal zámok svoj dnešný charakter. Miešanina gotiky, renesancie a skorého baroka - slovom zo stredovekého hraničného hradu sa stal elegantný zareál zámku. Po dlhých  rokoch, kedy spal spánkom šípkovej Ruženky, zámok Kobersdorf prebudili a dnes je dejiskom kultúrneho diania. Od roku 1972 tvorí pôsobivý rámec pre divadelné predstavenia a hudobné diela. Umeleckým šéfom Zámockých hier v  Kobersdorfe je od 1. októbra 2003 herec Wolfgasng Böck.

Viac informácií sa dozviete na: http://www.schlossspiele.com/index.php/home.html

SPRACOVALA Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.