Barok a život na zámku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Hľadáte miesto, kde by ste sa odpútali od monotónnosti všedných dní a zažili niečo výnimočné? Neďaleko slovensko-rakúskej hranice, sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera barokový, zámocký areál Schloss Hof.

Fascinujúce putovanie časom 

Imperiálna nádhera a vidiecka idyla, v zámockom areáli Schloss Hof vytvárajú harmonický celok. Vydajte sa na cestu do čias dávno minulých a objavte čaro letnej rezidencie Márie Terézie na Moravskom poli. Neopakovateľnú historickú atmosféru obohacuje mimoriadna výstava s titulom „Princ Rudolf – syn cisárovnej Sisi". Barokový zámok Schloss Hof ponúka v rámci výstavy doposiaľ netradičný pohľad na doteraz menej známe stránky princa Rudolfa, jediného syna cisárovej Alžbety, s ktorou si boli bytostne aj povahovo podobní. Zaujímavé  exponáty vám poodhalia súkromie korunného princa – od významných zážitkov z detstva, až po jeho politické názory, vzťah k ženám a lásku k cestovaniu, prírode i lovu. 

Oddych po cisársky

Zámocká záhrada je skutočným majstrovským dielom zručných záhradníkov, pričom pri výbere rastlín sa kladie veľký dôraz na historický detail. Umelecky tvarované záhony s pestrou sezónnou výsadbou, bohatá výzdoba sôch – od antických bohov až po bájne bytosti a impozantné fontány, to všetko spríjemňuje chvíle, ktoré prežijete na miestach, kde kedysi oddychoval aj princ Eugen Savojský a cisárovná Mária Terézia. Doprajte si romantickú prechádzku, či piknik v tôni gaštanov a vychutnajte si podmanivé čaro barokovej záhrady. 

“AQUAPHONIX” – vodná show 2021

Zámok princa Eugena ponúka aj autentické zážitky z podujatí: a to pondelok 12., 13., 14. a nedeľa, 15. augusta, i o týždeň neskôr 19., 20., 21. a 22. augusta 2021. V ponuke je vodná šou “AQUAPHONIX” – 2021. Bude sa konať v barokovej záhrade zámku Schloss Hof. Fontány vody budú chrliť vodu do výšky 30 metrov a skvelá hudba rozmanitých žánrov sa postará o magické momenty. Vizuálne a akustické predstavenia obohatí pútavé ohňové, svetelné a bubnové predstavanie. Tom Neuwirth alias Conchita Wurst, bude hosťovať počas ôsmich nezabudnuteľných večerov v záhradách zámku Schloss Hof. Vstupenky sú v cene od 44,- €, na internetovej stránke www.schlosshof.at/sk.

„Cisárovná Sisi – žena a panovníčka“

Len 3 kilometre od zámku Schloss Hof vás uchváti ďalší klenot Moravského poľa – zámok Niederweiden. Rozlohou je síce menší, ale nemenej fascinujúci. Až do 26. októbra 2021, je tento zámok s francúzskym šarmom miestom unikátnej výstavy venovanej cisárovnej Sisi. V rámci viacerých tematických okruhov uvidí návštevník skvosty zo zbierky cisárovnej Alžbety, z ktorých väčšina bola osobným vlastníctvom samotnej cisárovnej. V majestátnych priestoroch zámku je približne 400 objektov, od šperkov, oblečenia a topánok, až po maľby, litografie a sochy. 
Mimoriadna výstava má pútavý námet: „Sisi ako mediálna hviezda“, návštevníkom približuje mediálne spracovanie historickej osobnosti „cisárovnej Alžbety“ vo filme i na javisku. Za zmienku stoja predovšetkým obľúbené filmy Ernsta Marischku z 50. rokov, v ktorých sa v hlavných úlohách prestavili Romy Schneider ako cisárovná Alžbeta a Karlheinz Böhm, ako cisár František Jozef. Stredobodom pozornosti nepochybne budú tiež pôvabné kostýmy úspešného muzikálu „Elisabeth“.

Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko. Len približne 30 minút jazdy autom od Bratislavy na vás čaká top lokalita, ktorá zaujme bohatou históriou, majestátnou architektúrou, prírodnými prvkami i atraktívnou ponukou aktivít.

Tip: Schönbrunn Group Pass: 1 vstupenka pre všetky atrakcie spoločnosti Schönbrunn Group. S touto vstupenkou máte možnosť v období jedného roka jednorazovo navštíviť každú z pamiatok Schönbrunn Group.

Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 

Otváracie hodiny: Aktuálne otváracie hodiny nájdete tu:linku. 
Venujte, prosím, pozornosť aktuálnym opatreniam v rámci covid pandémie.

Vstupenka do zámku Schloss Hof, vrátane zámku Niederweiden: dospelý 18,- € / deti (6–18 rokov) 10,- € / rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 46,- €.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com.

Bližšie informácie a rezervácie: www.schlosshof.at/sk

Foto: A. E. Koller, Severin Wurnig, Dieter Nagl, Zsolt Marton, Alexander Eugen Koller

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.