Do zámku aj na bicykli

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam na turistikuKam na víkend

Máme pre vás ďalší, skvelý tip napríklad na jednodňový výlet. Krásny zámok Eckartsau neďaleko slovensko-rakúskych hraníc. Leží na Dunajskej cyklistickej trase, a tak sa sem pohodlne doveziete na svojich železných tátošoch.


Nezáleží z ktorého konca, či strany národného parku sem zamierite. Leží medzi Bratislavou a Viedňou dá sa povedať na pol ceste. Pre hostí je otvorená kaviarnička s domácimi koláčikmi a dobrou kávičkou. Pohodlne si môžete odpočinúť  v hojdacích sieťach, ktoré sú umiestnené v nádhernom parku zámku s obrovskými starými dubmi, bukmi, či využiť lehátka v parku, rozmiestnené v dostatočne vzdialenosti od seba. 

V zámku je sprístupnená výstava o pohnutej minulosti majiteľov zámku, z rodu Habsburgovcov, čo je ťahákom pre cyklistov, prísť aj kvôli tejto výstave. V zámku je aj servis pre cyklistov a bicykle, či miesta, boxy pre odloženie si ruksakov a batožiny, možnosť dobiť si batérie pre e-biky. Okrem toho si môžete skontrolovať stav bicykla, zmerať tlak v pneumatikách alebo len jednoducho dofúkať vzduch. Avšak na to nie je žiaden personál, a tak si musí každý cyklista poradiť a pomôcť sám.

Otváracie hodiny (zámok, kaviarnička, informácie):

Po - pia: 10-17 hod.

      So, ne, FT: 10-18 hod.  

Ďalšie informácie aj v slovenskom jazyku na: https://www.schlosseckartsau.at/slovnik

Foto: ÖBf Archiv_Schwarz

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.