Dobré rady na cestu...

Kam za športom v leteKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam na turistikuKam za zdravím, wellnessomKam za športom  v zime

Cestujete radi? Výbava na cestovanie je dôležitá.

Ak ste pred pandémiou viedli cestovateľský život, určite sa už neviete dočkať, kedy sa situácia zlepší natoľko, že opäť budete môcť cestovať. Buďme optimisti a verme, že s postupujúcim očkovaním je tento stav naozaj blízko. To by znamenalo, že je vhodný čas sa na cestovanie vybaviť. 

Ten správny kufor

Možnosti nákupu v kamenných predajniach sú momentálne výrazne obmedzené a tak v týchto dňoch pri dopĺňaní cestovateľskej výbavy poslúžia hlavne e-shopy ponúkajúce kufre a batožinu. Obzvlášť výberu dobrého kufra pre cestovanie lietadlom by ste mali venovať zvýšenú pozornosť. Kufor musí byť odolný, aby ochránil vaše veci, ale zároveň byť z čo najľahších materiálov. Nie preto, žeby ste ho inak neudvihli. Pre batožinu v lietadle platia hmotnostné limity a čím ľahší bude samotný kufor, tým viac hmotnosti môže tvoriť samotná batožina. Povrch kufra by tiež mal niečo vydržať, aby kufor po prvom lete nevyzeral, že s vami precestoval už celý svet. Nezaškodí ani, keď bude mať kufor zámok aspoň na hlavnom zipse. Samozrejme, nemôžete od malých zámočkov, ktorými si zaistíte zips, čakať veľkú odolnosť, ale aj oni odradia túlavé ruky, ktoré by si chceli z vášho kufra niečo nebadane privlastniť. 

A niečo do kufra

Okrem kufra príde vhod aj iné cestovné vybavenie. Pre prípad, žeby ste leteli jedným lietadlom s viacerými cestujúcimi, ktorí majú rovnaké kufre, užitočná je menovka, ktorú si naň pripevníte a budete vedieť, že kufor je váš. Áno, na letisku váš kufor označia tak či tak, ale predsa len podľa menovky spoznáte svoj kufor rýchlejšie. A menovka pomôže aj ak by letisko váš kufor omylom stratilo. Môžete si totiž na menovku dať nielen svoju domácu adresu, ale aj adresu destinácie, kam letíte a letiskový personál bude hneď vedieť, kam má stratený kufor poslať.

Pre zlepšenie organizovanosti a prehľadnosti obsahu kufra poslúžia organizéry, ktoré vaše veci navzájom oddelia a vy sa tak nebudete musieť pri hľadaní niečoho konkrétneho prehrabávať všetkými vašimi vecami. Taktiež kozmetické tašky zoskupia vašu kozmetiku a ak sú zvnútra pogumované, ľahšie ich očistíte v prípade, žeby sa vám vylial trebárs opaľovací krém.

Keď už máte v kufri zbalené všetko čo potrebujete a radi by ste zistili hmotnosť batožiy, aby ste vedeli, či sa zmestíte do "hmotnostného limitu" a predišli tak nepríjemným prekvapeniam na letisku, rýchlo zistíte, že vážiť kufor na bežnej osobnej váhe je trochu problematické. Pre zjednodušenie môžete využiť váhu na kufor. Je to šikovné malé zariadenie, ktoré pripevníte na rukoväť kufra a keď kufor zdvihnete, na displeji sa vám ukáže hmotnosť a vy budete presne vedieť, či ešte môžete do kufra niečo pridať, alebo naopak mali by ste pár vecí nechať doma.

Pripravte sa na všetko

Nie každému sa pohodlne sedí v dopravných prostriedkoch. K dosiahnutiu extra dávky pohodlia na ceste autom, vlakom alebo aj lietadlom pomôže cestovný vankúš. Ak vás čaká naozaj dlhá cesta a chcete si počas nej zdriemnuť, rušivých vplyvov z okolia vás zbaví maska na oči a štuple do uší. 

Pokiaľ je vašim dovolenkovým cieľom spoznávanie nových miest, určite sa nebudete chcieť celú dovolenku naťahovať s kufrom. Pri obdivovaní kultúrnych pamiatok aj tak nepotrebujete celú vašu batožinu. Na veci, ktoré chcete mať vždy so sebou, stačí cestovný vak alebo (ak máte radi skôr elegantnejší štýl) kožená taška. V prípade, že vás lákajú skôr nádherné pláže a priezračné more, do plážovej tašky zabalíte všetko, čo budete pri vode potrebovať.

Ak máte všetko potrebné vybavenie na cestovanie, ale čakáte na inšpiráciu, kam vycestovať (keď to bude možné), môžete si ozdobiť vašu domácnosť mapami na stenu. Nielenže skrášlia vašu izbu a dajú každému, kto vás navštívi, najavo, že ste milovník cestovania, navyše ich môžete využiť pri rozhodovaní, kam bude smerovať vaša prvá pocovidová cesta.

PR článok

Zdroj obrázku: Vasilyev Alexandr / Shutterstock.com

a Iryna Kalamurza / Shutterstock.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.